Gry Android

Co z Dead Cells na Androida? Mamy dobrą i złą wiadomość

przeczytasz w 1 min.

Poznaliśmy wreszcie przybliżoną datę premiery gry Dead Cells w wersji na Google Android. Problem w tym, że czekającym nadal potrzebne będą spore zapasy cierpliwości.

Dead Cells trafi na smartfony i tablety z Google Android w tym roku

O tym, iż Dead Cells trafi na urządzenia mobilne dowiedzieliśmy się w maju zeszłego roku. Po około trzech miesiącach zdecydowano się jednak udostępnić jedynie wersję na Apple iOS, a korzystających z Google Android pozostawiono z informacją o konieczności dalszego oczekiwania. Aż do teraz trwała w tym temacie cisza.

Przerywając ją twórcy ujawnili, iż Dead Cells trafi na smartfony i tablety z Google Android w trzecim kwartale tego roku. Jeśli plany nie ulegną zmianie, najwcześniej stanie się to zatem na początku lipca, a najpóźniej w końcówce września. Nie zdradzono nic odnośnie zawartości i kwestii technicznych, najprawdopodobniej będzie można liczyć na to, czym od dłuższego czasu cieszą się korzystający z wersji na Apple iOS.

Warto przypomnieć, jak dobra to gra

Niektórzy gracze wiedzą, że jeszcze w 2018 roku gra Dead Cells pojawiła się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. We wrześniu zeszłego roku chwalono się sprzedażą przekraczającą już 2,4 mln egzemplarzy.

Niezależnie od platformy (bo także na Apple iOS) zebrała świetne recenzje. Przykładowo, na metacritic średnia ocen wersji PC wynosi 89%, a wersji na Apple iOS niewiele mniej, bo 84%. Dead Cells to dzieło studia Motion Twin, połączenie gry akcji, platformówki i roguelike.

Źródło: Playdigious

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!