Gadżety

Oto jak wiele zastosowań może mieć cyfrowa pieczątka. Co to za gadżet?

przeczytasz w 2 min.

Zwykła pieczątka jest w porządku, ale nie oszukujmy się – to dość ograniczony przyrząd. Tego samego nie można powiedzieć o jego naturalnym następcy – mobilnym urządzeniu do znakowania o nazwie COLOP E-mark.

Jak w dwóch słowach można by opisać COLOP E-mark? Najlepiej jako: cyfrowa pieczątka. Tym bowiem właśnie jest – spełnia funkcję znakowania kopert, etykiet czy paczek, ale dzięki nowym technologiom w środku jej możliwości są znacznie szersze. Czy to praktyczny sprzęt do firmy? Przejdźmy do konkretów.

COLOP E-mark to cyfrowa pieczątka - na czym polega jej działanie?

Gdybyśmy mieli być superdokładni, to E-mark nazwalibyśmy po prostu mobilną drukarką. Sposób działania jest bowiem dokładnie taki sam: najpierw przygotowujemy projekt, następnie (korzystając z gniazda USB lub technologii Wi-Fi) przesyłamy go do urządzenia, a to wówczas (robiąc użytek z głowicy i trójkolorowego kartridża) nanosi wybraną grafikę na tę lub inną powierzchnię. 

COLOP E-mark pieczątka

„Wybraną grafikę”, ponieważ w pamięci może przechowywać trzy projekty. „Tę lub inną powierzchnię” zaś, bo pod tym względem E-mark oferuje niemal nieograniczone możliwości. 

Wystarczy zresztą podać kilka przykładów zastosowań:

 • znakowanie (autorstwo) na sklejce, 
 • nanoszenie numerów seryjnych na meblach, 
 • drukowanie danych i logo na kopertach, 
 • oznaczanie papierowych tub i kartonowych paczek, 
 • zdobienie kartek urodzinowych i notatek motywacyjnych 
 • czy personalizacja chusteczek optycznych, plakatów i przedmiotów codziennego użytku.

Warto też w tym miejscu wspomnieć o kilku ciekawych funkcjach, takich jak automatyczna data i godzina, generator kodów QR i kodów kreskowych w aplikacji czy automatyczne numerowanie

COLOP E-mark przykłady

Praktyczne (?) rozwiązanie (nie tylko) do biura - w jakich zastosowaniach się sprawdzi?

Nietrudno odkryć, że COLOP E-mark najlepiej sprawdzi się w zastosowaniach biurowych – czy to do szybkiego nanoszenia danych na kopertach i paczkach, czy też znakowania rozmaitych akcesoriów dla klientów czy też wreszcie numerowania lub innego oznaczania kolejnych partii produktów. Taką cyfrową pieczątkę wykorzysta się jednak także w domu – choćby do wspomnianego zdobienia kartek urodzinowych.

A jakie wy widzicie zastosowanie dla tego typu urządzenia? Czy według was jest to praktyczne rozwiązanie? Czekamy na wasze komentarze!

Źródło: COLOP, informacja własna

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  4
  Warto jeszcze dodać, że gadżet kosztuje obecnie około 1500 zł, tak więc...
  • avatar
   Marek2704
   1
   Na Indiegogo jest projekt PrinCube. Tak podobne urzadzonko można zamówić 3x taniej - od 109 USD. Co ciekawe może działać na zbiorniczki z trójkolorowym tuszem z HP.
   • avatar
    E-pieczatki24.pl
    1
    Tak. Drukarenka posiada głowicę i pojemnik na tusz z firmy HP. Co ciekawe nie tylko cena pieczątki - drukarki znacznie odbiega od innych produktów tej klasy (ok. 150 zł). Drogi jest również sam wkład - 170zł. Jednym słowem patent polega na zmniejszeniu kosztów produkcji - brak elementów ruchomych, podajnika na papier e.t.c., i kilkunastokrotnym podniesieniu ceny. Puki co nie kupuję azjatyckiego zamiennika i czekam na produkt nie objęty 800% marży.