Ciekawostki

Computex: przyszłość fotografii według Qualcomma

przeczytasz w 1 min.

Targi Computex to nie tylko „nudne” zapowiedzi nowych procesorów, układów grafiki, tabletów czy innych urządzeń. Na stanowisku firmy Qualcomm zaprezentowano dwie ciekawe technologie, które już niebawem mogą trafić do powszechnego użytku. 

Pierwszą z zaprezentowanych technologii było „zero shutter lag”, która może znaleźć zastosowanie przy fotografii cyfrowej. Pomysł sprowadza się do wykonywania pięciu zdjęć naraz. Po użyciu spustu migawki w telefonie aparat zapisuje dwie klatki przed, jedną w trakcie naciskania i dwie po naciśnięciu przycisku. Jest to opcja pozwalająca na ciągłe zapisywanie dwóch ostatnich klatek - aparat będzie w tym czasie ciągle włączony ale dwa ostatnie zdjęcia przechowywane będą w pamięci podręcznej.

Qualcomm przedstawił praktyczne zastosowanie tej funkcji na przykładzie zdjęcia czwórki znajomych grających w bilard. Dzięki wykonaniu pięciu zdjęć po sobie możliwe będzie zmienianie poszczególnych elementów fotografii. Przykładowo: ktoś mrugnął podczas robienia zdjęcia - klikamy na jego twarz, wybieramy późniejszą klatkę i nasz przyjaciel ma już otwarte oczy. Pomysł ciekawy i zapewne mógłby ograniczyć ilość zdjęć na których ktoś "zasypia", a także ktoś wszedł w kadr, ktoś się poruszył, etc.

O drugiej nowince pisaliśmy już przy okazji targów MWC, chodzi o ultradźwiękowy długopis, który dzięki nadajnikowi oraz specjalnemu systemowi czujników w telefonie może przenieść ręczne pismo na ekran smartfona. System działa obecnie do 30 cm od urządzenia i jest już całkiem dokładny.
 

 
Więcej o Qualcomm:

Źródło: Engadget

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Samarytanin
  0
  Pomysł ciekawy ale gość tragiczny.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   o ja pierd... co się temu gościowi stało, albo co on sobie zrobił ... ?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ten gość wpadł pod kosiarkę do trawy ? Mógł chociaż czapkę założyć...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     podobne miałem odczucie jak zobaczyłem tego gościa chciał być "oryginalny" i mu wyszło :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      "System działa w obecnie do 30 cm od urządzenia i jest już całkiem dokładny."
      czy nie wydaje się wam, że jest za dużo w tym zdaniu literek? ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       chciał rokeza, ale rotacyjna mu zjechała z toru