Pamięć flash

Corsair Flash Voyager GTX: pendrive'y wydajne jak dyski SSD

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Jedne z najwydajniejszych modeli na rynku.

Corsair Flash Voyager GTX pendrive

Niebawem w ofercie firmy Corsair pojawią się pamięci przenośne z serii Flash Voyager GTX, które charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością – dorównującą dyskom SSD.

Modele Flash Voyager GTX zostały wyposażone w interfejs USB 3.0 (kompatybilny z USB 2.0) i będą dostępne w wersjach o pojemności 128 GB i 256 GB. Producent twierdzi, że w niewielkiej obudowie zmieścił podzespoły znane z dysków SSD, dzięki czemu uzyskał również porównywalną wydajność -sekwencyjny zapis sięga 360 MB/s, a odczyt nawet 450 MB/s.

Pamięci współpracują z systemami Windows, Mac OS X i Linux, a do działania nie wymagają dodatkowego oprogramowania. Ponadto są zgodne z technologiami USB Attached SCSI, S.M.A.R.T. I TRIM, które czuwają nad wydajnością i bezproblemowym przesyłaniem danych.

Corsair Flash Voyager GTX pendrive
Porównanie wydajności Flash Voyager GTX (czerwony słupek) i zwykłych pendrive'ów pod USB 3.0 (szary słupek)

Pendrive'y Flash Voyager GTX pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a ich ceny będą wynosić odpowiednio 120 dolarów (128 GB) i 200 dolarów (256 GB). Producent udziela na nie 5-letniej gwarancji.

Źródło: AnandTech

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Czy trwałość tych pendrive też jest taka, jak dysków SSD?
 • avatar
  "interfejs USB 3.0 (kompatybilny z USB 3.0)"
 • avatar
  Wygląda na to że kontroler kompresuje dane w locie. W Crystal Disk Benchmark występuje wyraźnie słabszy zapis na trudnych do kompresji danych.
 • avatar
  Nareszcie ktoś wykorzystał moc USB 3.0
  -3
 • avatar
  Już były jedne takie. Już zapomnieliście o tym failu z Corsair Voyager GT Turbo? Już nigdy nie kupię pendraków od Corsair.
 • avatar
  128-ka droższa niż najlepszy ssd + porządna obudowa na niego,tak jest to gabarytowo większe rozwiązanie,ale na pewno trwalsze,proponuje cenę w złotówkach ,to wtedy może...Poza tym nie wierze w te transfery,papką marketingowa,a kieruje się oczywiście doświadczeniem z posiadanymi pendravami,w testach syntetycznych tak ,albo może tak,ale na co dzień podzielić przez 2.
 • avatar
  Wydajne jak SSD ?
  Coz za belkot marketingowy. IOPS przy kopiowaniu pliku 4GB to pewnie 0.125 czyli system zacznie miec dostep do takiego pena dopiero po skonczeniu operacji ;-)
 • avatar
  Chciałbym was ostrzec przed tym produktem. Kupiłem go za około 1000 zł (wersja 256 GB) i już drugi raz mi padł. Zawsze zostawało mi pare GB wolnego miejsca, pendrive spowalniał przy odczycie i zapisie, aż pewnego dnia, zazwyczaj dzień/dwa po spowolnieniu nagle przestał być widziany w systemie i blokował start systemu. Support Corsaira kazał go odesłać i w sumie wszystko gra z serwisem, ale nie produktem - po niecałym miesiącu po prostu pada i pojawia się komunikat "Spinning up drive". Niestety już drugi raz straciłem dane, bo ciężko robić backup 256 GB danych w podróży.