Zasilacze

Corsair odświeża zasilacze RM750x i RM850x - ta sama specyfikacja, mniejsza obudowa

przeczytasz w 1 min.

Klienci nie powinni odczuć różnicy między nowymi a starymi rewizjami. Zmieniła się za to wielkość zasilaczy - teraz zmieszczą się do mniejszych komputerów.

Corsair RM750xRM850x to jedne z najlepszych zasilaczy dla mocniejszych komputerów. Warto jednak zauważyć, że niedawno producent wprowadził ich nowe rewizje. Czym się różnią i jak można je rozpoznać?

Nowe modele oferują niezmienioną specyfikację, więc klienci nie powinni odczuć różnicy. Nadal mamy do czynienia z nowoczesną konstrukcją na bazie japońskich kondensatorów, która gwarantuje wysoką sprawność energetyczną z certyfikatem 80 PLUS Gold.

Do chłodzenia komponentów wykorzystano 135-milimetrowy wentylator działający w trybie półpasywnym, a dostępne okablowanie jest długie i całkowicie modularne (oferuje taki sam zestaw wtyczek).

Corsair RM850x i RM850x 2018

Zmieniła się długość zasilaczy – nowe rewizje mają 160 mm zamiast 180 mm, więc sprawdzą się przy budowie mniejszych komputerów (wcześniejsze wersje mogły nie być kompatybilne z mniejszymi obudowami).

Nowe rewizje już są dostępne w sprzedaży, a najłatwiej można je rozpoznać za pomocą oznaczenia kodowego – w wersji RM750x jest to CP-9020179-EU (zamiast CP-9020092-EU), a w wersji RM850x CP-9020180-EU (zamiast CP-9020093-EU). Pozostałe modele z serii RMx pozostały niezmienione.

Źródło: Corsair

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Smigloodpadlo
  2
  I bardzo dobrze!!!
  • avatar
   pscager
   2
   Mam starego TX850W. Do dziś działa bez zarzutu, chociaż wymiana wentyla by się przydała bo jednak swoje przeszedł i trochę narzeka na starość :)
   • avatar
    eeizo
    0
    Poza zmniejszeniem długości ze 180 mm na 160 mm poprawiono nieznacznie wydajność przy obciążeniu 10-25% .
    Porównywałem wykresy w starej i nowej instrukcji.
    Padł mi po 7 latach stary CMPSU 850AX - coraz dłużej trzeba było czekać aż poda napięcie PW 5V na płytę aby go odpalić
    ( 1-5 min) aż zdechł całkiem. Zacząłem szukać coś nowego.
    Przeglądałem rankingi,komentarze itp. Zdecydowałem się na RMi 850 ale z dnia na dzień (2/3.03.2018) wcięło ze wszystkich sklepów. Tydzień zmęczyłem na obserwacji jak znikają pozostałe modele w europie .
    Gdzieś ktoś pisał iż to popyt na budowę "koparek" przyczynił się do zniknięcia z rynku 750W i 850W . W 2017 było mnóstwo kom. o bublach które nie działały od samego początku lub padały po paru dniach i kwestia wysłania na własny koszt z reklamacją do producenta (nieraz powtórnie bo przysyłali również wadliwe). Kwestia gwarancji producenta gdzie sprzedawca czy dystrybutor umywa ręce to również jest zastanawiające. Odpuściłem sobie RMi gdyż z tymi modelami było najwięcej problemów.
    Wynalazłem też info o przylutowanych kondensatorach na przewodach zasilających w niektórych modelach celem zmniejszenia tętnień .Ostatecznie zdecydowałem się na RMx 850 w nowej wersji CP-9020180-EU .Jest to jedyny poprawiony model tej firmy na dzień dzisiejszy.Mam nadzieję że poprawiono też błędy ale kto wie czy nie będzie gorzej przy większym upakowaniu bebechów . W kilku sklepach już się pokazały ale czekam na sklep który jako jedyny oferował pośrednictwo w gwarancji. Wywalanie ponad 100PLN na wysyłkę do Holandii przy każdej reklamacji to może bardziej się opłaca kupić coś gorszego z gwarancją 2lata ale sprzedawcy czy dystrybutora.