Pamięć RAM

Corsair Vengeance i Dominator Platinum: przedsprzedaż pamięci DDR4

przeczytasz w 1 min.

Corsair już przygotował nowe pamięci DDR4 - aktualnie do przedsprzedaży trafiły serie Vengeance i Dominator Platinum.

Corsair hostessy

Jeszcze w tym miesiącu ma zadebiutować platforma Intel Haswell-E, która wprowadzi obsługę nowych pamięci DDR4. Kolejni producenci prezentują takie moduły – tym razem dołączyła do nich firma Corsair.

Amerykański producent wprowadził do przedsprzedaży serie Vengeance i Dominator Platinum – dostępne są one w 4-kanałowych zestawach o pojemności 16 GB (4x 4 GB). Pamięci pracują z taktowaniem 2666 MHz i opóźnieniami CL15-17-17-35 lub taktowaniem 2800 i opóźnieniami CL16-18-18-36. W obydwóch przypadkach zintegrowano profile wydajnościowe XMP 2.0, a napięcie zasilające wynosi standardowe 1,2 V.

Moduły Vengeance wykorzystują czarną płytkę drukowaną i niski radiator – do wyboru w czerwonym, niebieskim lub czarnym kolorze.

Seria Dominator Platinum również bazuje na czarnym laminacie, ale do chłodzenia kości pamięci wykorzystano bardziej rozbudowany radiator z podświetleniem LED. Ponadto producent udostępnił tutaj złącze Corsair Link, służące do monitorowania parametrów pracy.

Pamięci Vengeance kosztują odpowiednio 240 funtów (2666 MHz) i 300 funtów (2800 MHz), natomiast Dominator Platinum odpowiednio 319 funtów (2666 MHz) i 400 funtów (2800 MHz). Rozpoczęcie tradycyjnej sprzedaży zostało zaplanowane na 29 sierpnia – wtedy też powinna zadebiutować platforma Haswell-E.

Źródło: OverclockersUK

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lysycoprobo
  12
  fajne dupeczki na fotce reszty nie patrzyłem nie czytałem nie oglądałem sorry
  • avatar
   Shadow17
   11
   Co do RAM'u - drogi, ale tego można się było spodziewać. Nigdy nie zawacham się włożyć kostek od Corsair'a do jakiegokolwiek zestawu komputerowego, z doświadczenia wiem, iż są jednymi z najbardziej niezawodnych, tak więc miło że także jako jedne z pierwszych pojawią się na rynku.
   Teraz druga sprawa - czy tylko mnie nawet w najmniejszym stopniu nie kręcą te dziewczynko-podobne hostessy-azjatki? Są na każdych targach, pojawiają się na zdjęciach w każdym artykule z nowościami z takowych, zaczyna mnie już to odrzucać.
   PS. Zwykle nie piszę komentarzy, ponieważ zawsze wychodzą mi w takiej długości, dlatego przepraszam za rozwlekłość, ale czasami nie mogę się powstzymać.
   • avatar
    krynka
    7
    Bardzo ładne


    Ramy też :P
    • avatar
     Konto usunięte
     7
     ja mam słabość do Azjatek. Gusta i Guściki.
     • avatar
      Konto usunięte
      6
      Ta po prawej... :D
      A ramy... mniej ładne :P
      • avatar
       Stawskiszef
       -1
       Po co mi pamięć ... tylko spojrzałem na zdjęcie.