Aplikacje mobilne

Cortana zostanie głęboko zintegrowana z Cyanogen OS

przeczytasz w 1 min.

Czy spodoba się to użytkownikom?

Cortana Cyanogen OS

Cyfrowi asystenci nie są w mobilnych systemach operacyjnych niczym nowym. Ostatnio sporo uwagi przyciąga Cortana, która narodziła się jako rozwiązanie dla Windows Phone, ale systematycznie poszerza grono swoich potencjalnych odbiorców.

O tym, że Cortana dostępna będzie nie tylko na smartfonach z mobilnymi okienkami dowiedzieliśmy się już kilka miesięcy temu. Ostatnio rozpoczęły się otwarte beta testy na platformie Android, które jednak dobitnie udowadniają, iż producent ma jeszcze sporo do zrobienia.

Wszystkich barier nie da się jednak pokonać, ponieważ aby pokazać pełnię swoich możliwości Cortana musi bardzo głęboko zintegrować się z systemem, a w przypadku platformy Google nie mamy z tym do czynienia. Teraz dowiadujemy się, że inaczej będzie z Cyanogen OS.

Tutaj zakorzenienie cyfrowego asystenta Microsoftu ma być bardzo mocne i tym samym Cortana uzyskać ma dostęp do wszystkiego, co pozwala jej na kompleksowe działanie. Konkrety nie zostały omówione, ale powyższe informacje są pewne, ponieważ przekazał je sam Kirt McMaster, CEO Cyanogen.

Czy spodoba się to użytkownikom? Pewne jest jedno. To już kolejne potwierdzenie zacieśniającej się współpracy pomiędzy Cyanogen oraz Microsoft.

Źródło: thurrott

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fourth Illusion
  7
  o ile beda wersje czysta i z ty mdziadostwem, nie bedzie problemu, problem bedzie jak cyan wydawac bedzie wersje tylko z tym dziadostwem
  • avatar
   limera1n
   4
   a idź Pan z tym
   • avatar
    BARTOL48
    1
    Haha wiedziałem, że będzie lament o inwigilacje :)
    • avatar
     Atak-Snajpera
     0
     Inwigilacja na wszystkich frontach bez kitu ;) M$ wszędzie cię dopadnie...
     • avatar
      0
      I tym sprytnym zabiegiem MS otrzyma wszystkie dane użytkowników CyanogenMod.
      ... a przedsięwzięcie zapewne finansuje NSA za pieniądze podatników USA :)
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       jeśli w cyanogen będzie możliwość wyboru poziomu integracji cortany z systemem, z rezygnacją z cortany włącznie, to ok. jeśli będzie to na sztywno tak jak internet explorer w win7, to ja dziękuję za tego szpiega.