Mobile

CyanogenMod usunięty ze sklepu Google Play

przeczytasz w 1 min.

Jeśli nie zdecydowaliście się na pobranie aplikacji, to teraz już nie będzie ku temu okazji.

CyanogenMod Installer

Jako właściciel sklepu Google Play, gigant z Mountain View ma nietykalne prawo decydowania o tym, co może się w nim znaleźć. Właśnie przekonali się o tym twórcy aplikacji CyanogenMod Installer.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o jej debiucie we wspomnianym sklepie. Wieści te przyjęte zostały bardzo ciepło, ponieważ od tego momentu dużo prościej można było dokonać modyfikacji systemu Android. Jeśli jednak nie zdecydowaliście się jeszcze na pobranie aplikacji, to teraz już nie będzie ku temu okazji.

Jej twórcy poinformowali, że zdecydowali się usunąć ją ze sklepu i zrobili to dobrowolnie, ale na wyraźną prośbę Google. Jej powodem było to, że owa aplikacja okazała się niezgodna z regułami panującymi  w Google Play.

Sprawa rozegrała się podobno o fakt, iż CyanogenMod Installer "zachęca użytkowników do złamania zasad gwarancji i tym samym rezygnacji z niej". Pytanie tylko, czy w sklepie nie znajdziemy innych aplikacji, którym zarzucić można by dokładnie to samo?

Źródło: bgr, phonearena

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Widziałem tutorial rootowania, on też zachęca.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera, zeby zainstalowac roota :)
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Zastanawia mnie jedno. Jak bardzo żałosna musi być certyfikacja aplikacji do Google Play, że nawet nie znają własnego regulaminu?

    Dla mnie to wygląda po prostu jak strach przed konkurencją. Android w obliczu CyanogenMod nie ma szans, choć z drugiej strony CyanogenMod to też Android choć mam nadzieję, że w pewnym momencie zmienia taktykę i zamiast robić system na podstawie Androida to stworzą coś swojego od podstaw.

    Google od zawsze miało śmieszne praktyki monopolistyczne. Najpierw blokują, a później podają argumenty z d.. wzięte.
    • avatar
     mat9v
     2
     Ale każda aplikacja wymagająca użycia SU do działania zachęca do instalacji SU a tym samym do złamania zasad gwarancji. Nie ma znaczenia, że spora część telefonów na świecie pozwala na instalację SU a nawet jest fabrycznnie zrootowana.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Ale Google nie dlatego usunął CM z Google Play że chodzi o jakieś tam certyfikaty, chodzi o to że CM pozwala ci zainstalować np androida 4.3 na telefonie starszym niż wspierane przez nich modele (18 m-cy). Podejrzewam że to była umowa ponad podziałami i np taki szajsung wysłał do nich meila w tej sprawie.
      Przecież nie jesteście naiwnymi dziećmi żeby wierzyć w to że ktoś pozwoli na wpuszczanie do własnego sklepu "złodzieja"

      Wielu z nas ma jeszcze działające i w pełni sprawne smartfony które nie doczekały się aplikacji - przecież takie np galaxy S czy S+ lub S advance to dziś jeszcze zupełnie sprawne maszynki tylko że bez wsparcia a CM pozwala na instalacje Jelly Bean i migracje z Androida 2. Co raz więcej aplikacji które działają na 4-ce a na starszych już nie, poza tym jeśli w 2 zdarzało się w różnych telefonów kilka istotnych błędów których producent nie chciał naprawić udostępniając nowego Andka to co mam wyrzucić smartfona za którego dałem 1000zł? Nie każdy wymienia sobie telefonik co roku, są tacy ktorzy używają póki działa i jest sprawny bo mode i trendy maja w dupie, za to odcina się ich od aktualizacji i patchy.
      • avatar
       sopotek
       0
       A kto mu usunął ten "skalp" :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Dla sprostowania. Root nie usuwa gwarancji, gwarancję usuwa odblokowanie bootloadera.,a żeby zrobić Roota trzeba odblokować bootloader więc w sumie na jedno wychodzi. :)
        • avatar
         dragoniczny
         0
         Cyanogenmod narusza regulamin Google Play, ale mieszczanie wirusów to już może nie? Pełno programów wirusów na andka i jakoś z tym to nie robią zbyt wiele.
         • avatar
          Konto usunięte
          -3
          W takim wypadku sam superuser powinien zostać usunięty.... idioci od google...