Smartfony

Czy składany smartfon może przetrwać upadek? Drop test modeli Galaxy Z Flip i Motorola Razr

przeczytasz w 1 min.

Składane smartfony wyglądają coraz lepiej, oferują też coraz ciekawsze specyfikacje i funkcje. Producenci mają jednak duże problemy z zadbaniem o odpowiednią wytrzymałość. Jak wypada ona przy upadkach urządzeń na twardą powierzchnię?

Drop test składanych smartfonów Samsung Galaxy Z Flip i Motorola Razr

Wiemy już, że składane ekrany Samsung Galaxy Z Flip i Motorola Razr są bardzo delikatne. Do tego stopnia, że można zarysować je nawet paznokciem. Najpierw potwierdzono to w kontekście Motorola Razr, a ostatnio także w kontekście Samsung Galaxy Z Flip, co zostało nawet skomentowane przez producenta. Teraz, dzięki redakcji CNET, możemy rzucić okiem na tak zwany drop test obydwu smartfonów.

Nie wypada mówić o profesjonalnym eksperymencie. Tutaj nie stanowi to jednak wielkiej wady, ponieważ jeśli komuś zdarzy się upuszczenie smartfona to właśnie w codziennej gonitwie, chociażby na chodnik. Czy Galaxy Z Flip i Motorola Razr mogą coś takiego przetrwać? Odpowiedź na poniższym materiale wideo.

Galaxy Z Flip i Motorola Razr do kupienia w Polsce

Zaskoczeni? Jeśli wytrzymałość Samsung Galaxy Z Flip i Motorola Razr nie budzi u kogoś obaw to obydwa modele dostępne są na naszym rynku. Trzeba liczyć się jednak z dużymi wydatkami. Samsung Galaxy Z Flip wyceniono na 6600 złotych. Motorola Razr kosztuje z kolei 7299 złotych i dodatkowo z racji ograniczenia się producenta do standardu eSim oferowana jest jedynie w Orange.

Bierzecie pod uwagę zakup któregoś z tych modeli lub jakiejkolwiek innej składanej konstrukcji?

Źródło: CNET

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  10
  wypadla mi kiedys nokia 3210 z 6 piętra. Zszedłem na dół i jedyne co to musiałem baterii poszukać.
  Tu telefon spanie ze 150cm na płasko i mozna isc z szufelką i miotełką po niego.
  • avatar
   MaNiAc
   3
   To nie telefony to prototypy, rozbroiła mnie motka opisując jak korzystać z Razora. Telefony tylko na pokaz lub pod gablotę. Bo chyba nie ma ludzika któremu nie spadł by telefon lub nie spadnie :D
   • avatar
    tomto
    -2
    "Motorola Razr kosztuje z kolei 7299 złotych i dodatkowo z racji ograniczenia się producenta do standardu eSim oferowana jest jedynie w Orange." i dodatkowo w gratisie posiada simlock orange :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nie po to producenci wprowadzili do smartfonów szklane ekrany, aby miały one przeżyć jakiś upadek. to właśnie ma się zepsuć, a ty masz kupić nowy. bo to szkło nie jest zamocowane na plastikowym ekranie, lecz szkło samo stanowi integralną część ekranu, i musi być nieopłacalne w wymianie.
     szkło ma sens w urządzeniach stacjonarnych, jak monitor czy telewizor (wolę wersje matowe), a nie w urządzeniu mobilnym.

     jeszcze trochę i zaczną robić szklany papier toaletowy.
     • avatar
      maaaad
      0
      Drop test... Buhahahahah
      Bo po polsku się nie da... no i wstyd, nie? ;)
      • avatar
       ECRYGIGS
       0
       Jak zrobić sobie składany smartfon https://media.giphy.com/media/9xlCICPERlDYD9HDEd/giphy.gif