Karty graficzne

Czyżby DirectX 11 pierwszy u nVidii?

przeczytasz w 1 min.

Na mającej się odbyć w dniach 25 - 27 sierpnia w San Jose, w Californi imprezie organizowanej przez nVidię - NVISION 08 być może szykuje się mała rewolucja.
26 sierpnia "wysłannik Microsoftu" - Kevin Gee ma zaprezentować zebranym gościom szczegóły techniczne w dziedzinie nowych rozwiązań podczas programowania gier komputerowych. Mowa tutaj oczywiście o zbliżającym się DIRECTX 11. Nvidia dotychczasowy lider w produkcji układów graficznych ma już w zanadrzu swoje nowe układy wspierające to API. Teraz kiedy firma skupia się na DX11, wydaje się oczywistym dlaczego "zieloni" nie byli zainteresowani DX10.1.

Według zapewnień Microsoftu DirectX w wersji 11 ma być w pełni zgodny z obecnym na rynku Windows Vista, a także jego następcą Windows "Seven".
 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  slavius
  0
  Szkoda, że już mało kto pamięta OpenGl. Wystarczy obejrzeć zwiastun gry Rage tworzonej przez IdSoftware na silniku Tech5 by przekonać się, że w tej technologii drzemie ogromny potencjał, a większość (być może wszystkie) efektów obecnych w DirectX można zrobić również w OpenGl'u. Tak naprawdę to tylko DirectX trzyma Windowsa przy życiu bo gdyby nie to, wówczas gry dałoby się bez problemu odpalać pod linuksem bez użycia wine czy cedegi. Czy zdał sobie ktoś sprawę, że w sumie tylko z powodu gier ma zainstalowanego jeszcze Windowsa ?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Niestety OpenGL nie jest tak rozwijany i wspierany przez wszystkich...

   hehe szkoda że 3dfx upadło oni mieli świetne Api :) W porównaniu do D7 i oGL wymiatało na niższych rozdziałkach :) R.I.P. :/