Oprogramowanie

D&D: przydatne wtyczki do Chrome

przeczytasz w 1 min.

W tym tygodniu polecamy 5 przydatnych wtyczek do przeglądarki Google Chrome.

Jak zapewne wiecie, od jakiegoś czasu do Google Chrome dostępne są bezpłatne rozszerzenia. Pod tym względem produkt Google'a, jak nietrudno się domyślić, ustępuje Firefoksowi. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy do niego przydatnych wtyczek zwiększających funkcjonalność.

TOP-5: Wtyczki do przeglądarki Google Chrome

1. Web of Trust (WOT)
Ta wtyczka ostrzega o niebezpiecznych witrynach, które usiłują oszukać internautę, dostarczają złośliwe oprogramowanie lub wysyłają spam. Warto zainstalować, jeśli zależy wam na bezpieczeństwie.

2. Xmarks Bookmark Sync
Bardzo przydatne narzędzie: pozwala tworzyć kopie zapasowe zakładek i synchronizować je na różnych komputerach i przeglądarkach. Obsługuje Firefoksa, Safari, IE, a od niedawna także Chrome.

3. LastPass for Chrome
Dobrej jakości bezpłatny menedżer haseł, który nie tylko uwalnia cię od konieczności pamiętania wszystkich haseł i loginów, ale także trzyma je w bezpiecznym miejscu.

4. IE Tab
Dzięki tej wtyczce możesz otwierać wybrane witryny w trybie Internet Explorera (Open this link in IE tab). Wiele stron działa poprawnie tylko w przeglądarce Microsoftu, więc warto zainstalować to rozszerzenie, jeśli chcesz używać Chrome'a.

5. Cooliris
Szybki sposób na przeglądanie zdjęć i filmów. Zamiast nieustannie klikać i przechodzić ze strony na stronę, wystarczy używać kółka myszy a poszczególne treści będą się wyświetlać na efektownej ścianie 3D.

Czego brakuje?

Na pewno wielu z was zauważyło, że na liście TOP-5 zabrakło jednego z najpopularniejszych dodatków - wtyczki blokującej reklamy. Google oferuje do Chrome'a rozszerzenie, które pozwala blokować nie tylko animacje Flash, ale także reklamy na konkretnych witrynach, jak np. Facebook.com.

Mimo że niektóre reklamy mogą być irytujące media internetowe bardzo ucierpią, jeśli będziecie je blokować.  Ze względu na to, że zarabiamy i utrzymujemy się dzięki reklamom, jak również dzięki nim możemy wam oferować wszelkie artykuły i newsy za darmo, nie możemy polecić wtyczek do blokowania reklam i sami także ich nie używamy.

Poprzednie artykułu z cyklu D&D

Źródło: Inf. własna
 

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Igoruss
  0
  Ja mam u siebie takie dodatki:
  Clickable Links
  Google Mail Checker Plus
  GooglePreview (by SearchPreview.de)
  Session Manager
  SmoothScroll

  Wg mnie idealnie uzupełniają i wpsomagaja pracę z Google Chrome ;D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   nie możemy polecić wtyczek do blokowania reklam i sami także ich nie używamy.

   jasne, Chcialbym widziec printscreana z jakiegos popularnego portalu internetowego z Pana przegladrki
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Teraz jak się robi tekst o przydatnych rozszerzeniach do Chrome to wystarczy wskoczyć na stronę FF addons i skopiować najpopularniejsze nazwy:)

    Sam używam tylko LastPass reszta mało przydatna no może poza Xmarks.
    Oczywiście używam ale na Firefoxie:D
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     nie możemy polecić wtyczek do blokowania reklam i sami także ich nie używamy.
     Myślałem, że s krzesła spadnę. Na portalu informatycznym już widzę jak ludzie tłumami klikają w te reklamy śmieci. Rozumiem artykuły pseudo-obiektywne nie nakierowane wcale na jakiegoś producenta ale to ? :/
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Panie Grzegorzu, muszę przyznać, że trochę Pan mnie tym newsem zastrzelił. Szczerze się przyznam, że zastrzelił mnie Pan do tego stopnia, że aż założyłam sobie konto na benchmarku (chociaż nigdy wcześniej nie miałam takiej potrzeby) aby tylko dodać ten komentarz.

      Z tego co zrozumiałam pracował lub pracuje Pan w niejednej redakcji i niejeden news czy artykuł Pan już w swojej karierze dziennikarskiej napisał. Dlatego pytam się, co się stało z rzetelnością dziennikarską?

      Jakoś nie mieści mi się w głowie, że pisząc newsa potrafi Pan dzielić informacje na te wygodne (w domyśle, te które benchmark popiera) i te już mniej wygodne (które benchmarkowi już nie pasują do ogólnego stanu rzeczy), a najbardziej martwi mnie ta liczba mnoga. Czy mam rozumieć, że skoro Pan wypowiada się w liczbie mnogiej, Pana stanowisko jest jednocześnie stanowiskiem całej redakcji? Bo jeśli tak, szczerze przyznam, że zaczynam wątpić w obiektywizm tego portalu.

      Nie tylko widzę tutaj jakiś szeroko pojęty konflikt interesów (potępianie adblocka, skoro sam benchmark zarabia na reklamach), ale też dorabianie jakiejś ideologi do artykułu, który jakby nie było widnieje w dziale aktualności. Może jakoś źle zrozumiałam, ale wydawało mi się, że w co jak co, ale w aktualnościach chodzi o najnowsze wiadomości przedstawione w rzetelny sposób, a nie jakiejś propagowanie idei?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jeżeli portale zaczną przestrzegać następujących zasad to wyłączę AdBlocka:

       Zasada 1: reklama musi być na odpowiedniej stronie (w sensie merytorycznym)
       Zasada 2: reklama musi pozostać w prostokątnym obszarze na stronie, który nie pokrywa się z treścią strony.
       Zasada 3: reklama musi być odpowiedniej wielkości (takie na pół ekranu nie są dobre).
       Zasada 4: Animacja jest dopuszczalna, jednak miganie jakiegokolwiek rodzaju nie jest dopuszczalne, jak rowniez automatyczne odtwarzanie materialu wideo. Odtwarzanie plików wideo w wyniku kliknięcia na reklamy jest do zaakceptowania.
       Zasada 5: dźwięk nie jest dopuszczalny.
       Zasada 6: Jeśli użytkownik zdecyduje się na interakcję z reklamą poprzez kliknięcie na niej (przesunięcie myszki nad nią nie jest wystarczające), dana reklama moze naruszyc reguly 1-5.
       Zasada 7: Automatyczne odtwarzanie wideo i audio są dopuszczalne, pomimo przepisów 4 i 5, jeśli reklamy są częścią odtwarzania materialu wideo.

       Ponieważ zbyt dużo reklam narusza te reguły używam AdBlocka. Zbyt czesto również zdarza mi się "wdepnąć" na reklamę której nie mogę zamknąć (okno sie ciągle rusza, tudzież krzyżyk jest poza "strona").