Technologie i Firma

Darmowe aplikacje na Androida, przydatne w prowadzeniu firmy

przeczytasz w 2 min.

Zobacz listę 10 ciekawych, darmowych biznesowych aplikacji na tablety i smartfony z Androidem.

najlepsze aplikacje biznesowe dla androida

Smartfony i tablety z Androidem w prowadzeniu biznesu są tak samo przydatne jak stacjonarne komputery. Potrzebne są tylko odpowiednie aplikacje. Narzędzia biznesowe na urządzenia mobilne to nie tylko Google Calendar i QuickOffice. Jeżeli do tej pory nie miałeś czasu zagłębić się w otchłań Google Play – zrobiliśmy to za ciebie. Oto najlepsze aplikacje mobilne dla firm.

Polecamy również:

Google Docs, Sheets i Slides

Google Docs Android

To oczywisty wybór, ale na wszelki wypadek przypominamy. Dla platform mobilnych to jedne z najlepszych narzędzi do pracy biurowej. Napisane z myślą o Androidzie, doskonale synchronizuje się z powłoką i zapewnia bezstresowe użytkowanie. Pozwala na edytowanie dokumentów stworzonych w innych programach, a także udostępnianie ich i wspólną pracę. Warto mieć na wszelki wypadek.

Microsoft Remote Desktop

Microsoft Remote Desktom Android

Pulpit stacjonarnego Windowsa na małym ekranie z Androidem? To możliwe. Klient RD pozwala na zdalną konfigurację PC-ta oraz wykonanie na nim podstawowej pracy. W przeciwieństwie do popularnego TeamViewera nie wymaga dodatkowej instalacji na komputerze.

OneNote

Onenote Android

To kolejna aplikacja Microsoftu, która zaprzyjaźniła się z Androidem. Cyfrowy notes pozwala na tworzenie klasycznych i dźwiękowych notatek. Zawartość jest synchronizowana między różnymi urządzeniami, a ponieważ aplikacja dostępna jest niemal na każdy liczący się system, nie powinno być to problemem.

Square Register

Square Register Android

Dzięki tej aplikacji zmienisz telefon lub tablet w terminal do obsługi kart płatniczych. Jeżeli sprzedajesz swoje produkty na targach, lub po prostu w terenie nie musisz skazywać klientów na opłaty gotówkowe.

Expense Manager

Expense Manager

To aplikacja na Androida do zarządzania wydatkami. Obsługa programu została maksymalnie uproszczona, jednocześnie udostępniając wiele wygodnych narzędzi dla osób prowadzących firmy. Dzięki prostemu interfejsowi możesz na bieżąco śledzić swoje wydatki, które aplikacja przedstawi w formie intuicyjnych wykresów.

Kalkulator Wynagrodzeń Examobile

Doskonałe uzupełnienie poprzedniej aplikacji. Pozwoli pracodawcy szybko obliczyć całkowity koszt zatrudnienia pracownika oraz dobrać optymalną dla niego umowę.

Google Moja Firma

To usługa Google dla przedsiębiorstw, która pozwala na dotarcie do klientów szukających informacji o usługach w serwisach giganta. Aplikacja pozwala na wprowadzanie i aktualizowanie informacji o firmie. Krótko mówiąc jest to podstawowe narzędzie do budowania marki w internecie. Dodatkowo umożliwia sprawdzanie statystyk pokazujących skuteczność działań.

Cloud Print

Cloud Print

Do tej pory wiele osób ma problem z przyswojeniem informacji, że ze smartfona również można drukować pliki. Aplikacja Google’a najlepiej współpracuje z przystosowanymi do niej urządzeniami, ale obsługuje wszystkie drukarki z Wi-Fi. Usługa pozwala także na udostępnianie ich innym użytkownikom.

TripIt

TripIt Android

Jeśli podróże służbowe do twojego terminarza spadają niczym grom z jasnego nieba jak najszybciej zainstaluj tę aplikację. Dzięki niej nie pogubisz się w nawale obowiązków, a wyjazd stanie się idealnie ułożonym planem.

Locqus Field Management System

Fielnd Manager Android

Na koniec ciekawostka, którą warto obserwować. Aplikacja na razie nie jest dostępna w Polsce! Field Management System to platforma pozwalająca na zarządzanie rozproszonym zespołem. Świetna pomoc w prowadzeniu firmy działającej w systemie telepracy, lub korzystającej z usług kierowców.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!