Internet

Darmowy internet zostaje - Aero2 nie zginie

przeczytasz w 1 min.

Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI) może być świadczona na terenie naszego kraju przez kolejne 3 lata.

Od pewnego czasu pojawiały się niepokojące dla wielu informacje, wedle których nastać mógł w Polsce koniec darmowego internetu w Polsce. Na szczęście Aero2 nie zginie.

UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) pozytywnie rozpatrzył bowiem wniosek zmieniający decyzję rezerwacyjną. Tym samym, usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI) może być świadczona na terenie naszego kraju przez kolejne 3 lata. Gdyby sprawa nie zakończyła się pomyślnie już 21 grudnia Aero2 odeszłoby w zapomnienie.

"To doskonała wiadomość dla tysięcy użytkowników BDI z całej Polski. Od wielu miesięcy otrzymywaliśmy zapytania od internautów na temat przyszłości bezpłatnego internetu od Aero2. Dla wielu osób to jedyna forma dostępu do globalnej sieci. Warto dodać, że jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która już od 5 lat realizuje skutecznie tak ważny społecznie projekt." – członek zarządu Aero2, Piotr Janik

Aero2

Zadowoleni? Aero2 działa w Polsce już ponad 5 lat i obecnie swoim zasięgiem dociera do ponad 99% mieszkańców terytorium Polski.

Jeśli natomiast dziwnym trafem nie słyszeliście jeszcze o Aero2 to wszelkich informacji szukać możecie na oficjalnej stronie internetowej operatora.

Źródło: Aero2, wyborcza

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  behemot
  6
  Trochę sie UKE nie postarało. W ramach porozumienia prędkość powinna być podbita chociaż do 1 mbit/s.
  W ciągu ostatnich 3-4 lat systemy transakcyjne większości banków strasznie przytyły, pakiety biurowe przeniosły się do sieci itp. Jeśli celem BDI jest walka z wykluczeniem cyfrowym, oferowanie AD 2016 połączenia, nawet „darmowego”, o przepustowości 512 kbit/s jest zwyczajnie śmieszne.
  • avatar
   Q'bot
   2
   Ciężko dziś znaleźć zastosowanie dla ograniczonego prędkościowo łącza z cogodzinną kapcią, no ale skoro przedłużają, to może jako karta w n-tym zapasowym telefonie ktoś dalej z powodzeniem wykorzystuje ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Super :)!
    • avatar
     Fiona
     1
     128 kb/s mieć w czasach modemów i n-ru dostępowego tpsa to była moc.....

     Ale i strony internetowe nie były liczone w setkach megabajtów ;P

     Pewnie Pentium, nawet 3, czy 4 położyłoby się na obecnych stronach - szczególnie tych z wypasionymi reklamami ;P
     • avatar
      michal_229
      1
      Do telefonu dual-sim idealne. Kupuję pakiety 3GB/5zł na kilka miesięcy do przodu (czyli w sumie 5zł/mies.) i wszystko działa bardzo dobrze, transfery dochodzą do 40Mbps dla LTE i to nie tylko w mieście - dla mnie działa lepiej niż niejedno łącze kablowe + WiFi w UPC/Orange.
      Jeśli chodzi o ofertę darmową to rzeczywiście nie bardzo da się tego używać, chyba, że w sytuacjach awaryjnych na Operze Mini z wyłączonymi obrazkami, a i to nie ma pewności, czy nagle nie zatnie netu, bo tak...
      • avatar
       Almuric
       1
       Używam ponad 3 lata Aero 2 i w sytuacjach mobilnych tzn. kontakt, sprawdzenie rozkładu jazdy komunikacji miejskiej także prostsze gry wymagające fb działa to dobrze. Nie próbuję odpalać czegoś poważniejszego ale darmowo to zawsze to coś...
       • avatar
        Marucins
        0
        Z początku to to miało sens, teraz to jedne wielkie oszustwo i cwaniactwo.