Gry komputerowe

DARQ to nietypowy, ale świetnie zapowiadający się horror na PC

przeczytasz w 1 min.

Jeżeli macie już dość symulatorów otwierania drzwi, a macie ochotę na spędzenie kilku chwil w równie nieprzyjemnym co przyciągającym świecie, to DARQ może wam przypaść do gustu.

Ostatnio na rynku pojawia się bardzo dużo gier klasyfikowanych jako horrory, ale najczęściej cała rozgrywka ogranicza się w nich do przemierzania długich korytarzy i otwierania kolejnych drzwi. Jeśli szukacie czegoś innego, koniecznie rzućcie okiem na DARQ.

DARQ to psychologiczny horror o chłopcu uwięzionym w koszmarze. Może i nie brzmi to szczególnie oryginalnie, ale sama rozgrywka może intrygować. Sporo jest tutaj bowiem z platformówek, zręcznościówek i przygodówek.

DARQ screen

Zabawa polega na rozwiązywaniu zagadek i zręcznym poruszaniu się po świecie snu, w którym znane nam prawa fizyki nie zawsze obowiązują. Dzięki temu i losowemu generowaniu elementów, eksploracja najmroczniejszych zakątków podświadomości ma być bardzo emocjonująca.

Dużym atutem DARQ ma być również mroczny klimat. Zadba o to nie tylko ciekawa oprawa wizualna, ale też warstwa dźwiękowa. Muzyka została napisana przez współpracującego z Hollywoodem kompozytora Wlada Marhuletsa, a skupianie się na dźwięku może być ważne także dlatego, że podczas zabawy może nastać całkowita ciemność.

DARQ – zwiastun gry:

Nad grą DARQ czuwa studio Unfold Games, które zapowiada, że trafi ona na Steama jeszcze w tym roku.

Źródło: Dark Side of Gaming, Unfold Games

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    kitamo
    1
    oo, fajna gierka tylko na PC? nowość w ostatnich czasach