Procesory

Data śmierci Core i7 940 wyznaczona!

przeczytasz w 1 min.

Firma Intel poinformowała, że ustaliła już datę zakończenia produkcji procesora Core i7 940. Ma go zastąpić nieco szybszy Core i7 950, który będzie miał swoją premierę wraz z Core i7 975 w czerwcu. Pisaliśmy o tym tutaj.

Nowy Nehalem będzie taktowany zegarem 3.06GHz. To zaledwie o 100MHz więcej od taktowania poprzednika. By przygotować dla niego miejsce na rynku, zamówienia na Core i7 940 wkrótce przestaną być przyjmowane. Na datę ostatniej dostawy do sklepów tych procesorów w wersji BOX wyznaczono 4 grudnia 2009 roku. Wsparcie techniczne a także sprzedaż wersji OEM może potrwać do 5 listopada 2010 roku lub jeszcze dłużej. Zapotrzebowanie rynkowe na niego mają przejąć stopniowo pozostałe Nehalemy, a w szczególności Core i7 950, ze względu na podobne parametry do odchodzącego już procesora. 

Źródło: Fudzilla

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hunio
  0
  O jeden mniej dziadów na rynku... ;p
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   by go puścili taniej a nie wymarły gatunek z niego zrobili i i7 niby taka nowość a szybciej umierają niż starsze
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A czy świńska to nie wiem ale grypa na pewno istna epidemia hehe
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Dla większości użytkowników komputerów ta informacja od Intela jest zbędna. Na co komu wiedzieć, że coś czego nie da się na razie wykorzystać zejdzie z produkcji wtedy a wtedy? I jeszcze zabawniejsza sprawa "zastąpi go nieco szybszy...". A potem następny nieco szybszy, potem następny nieco szybszy, następny...
     • avatar
      Private_92
      0
      I tak nie zginie wypije powerade i postanie z podwojoną siłą :}