Procesory

Data śmierci Core i7 940 wyznaczona!

Dariusz Wieleba | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Dariusz Wieleba
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Intel poinformowała, że ustaliła już datę zakończenia produkcji procesora Core i7 940. Ma go zastąpić nieco szybszy Core i7 950, który będzie miał swoją premierę wraz z Core i7 975 w czerwcu. Pisaliśmy o tym tutaj.

Nowy Nehalem będzie taktowany zegarem 3.06GHz. To zaledwie o 100MHz więcej od taktowania poprzednika. By przygotować dla niego miejsce na rynku, zamówienia na Core i7 940 wkrótce przestaną być przyjmowane. Na datę ostatniej dostawy do sklepów tych procesorów w wersji BOX wyznaczono 4 grudnia 2009 roku. Wsparcie techniczne a także sprzedaż wersji OEM może potrwać do 5 listopada 2010 roku lub jeszcze dłużej. Zapotrzebowanie rynkowe na niego mają przejąć stopniowo pozostałe Nehalemy, a w szczególności Core i7 950, ze względu na podobne parametry do odchodzącego już procesora. 

Źródło: Fudzilla

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hunio
  O jeden mniej dziadów na rynku... ;p
 • avatar
  Konto usunięte
  by go puścili taniej a nie wymarły gatunek z niego zrobili i i7 niby taka nowość a szybciej umierają niż starsze
 • avatar
  Konto usunięte
  A czy świńska to nie wiem ale grypa na pewno istna epidemia hehe
 • avatar
  Konto usunięte
  Dla większości użytkowników komputerów ta informacja od Intela jest zbędna. Na co komu wiedzieć, że coś czego nie da się na razie wykorzystać zejdzie z produkcji wtedy a wtedy? I jeszcze zabawniejsza sprawa "zastąpi go nieco szybszy...". A potem następny nieco szybszy, potem następny nieco szybszy, następny...
 • avatar
  Private_92
  I tak nie zginie wypije powerade i postanie z podwojoną siłą :}