Gry komputerowe

DayZ: gra jeszcze nie miała premiery, a już sprzedano 3 mln egzemplarzy

przeczytasz w 1 min.

Twórcy gry DayZ mogą mówić o sporym sukcesie (i jeszcze większym zaufaniu ze strony graczy).

DayZ

Gra DayZ od grudnia 2013 roku dostępna jest w ramach programu Wczesnego dostępu na platformie Steam. I choć do oficjalnej premiery pełnej wersji pozostał jeszcze co najmniej rok, okazuje się, że tytuł ten znalazł już ponad 3 miliony nabywców. Trzeba przyznać, że liczba ta robi wrażenie.

DayZ, a więc koncentrująca się na przetrwaniu „sieciówka” będąca połączeniem przygodówki i gry akcji, jest jeszcze w fazie produkcji. Zupełnie nie przeszkadzało to jednak już ponad 3 milionom graczy, którzy byli gotowi wydać za nieukończony produkt 28 euro. No ale w końcu to jedynie jakieś 2/3 finalnej ceny.

Prace nad tym tytułem wrą i już w tym roku pojawić ma się wiele nowości. Na najbliższe miesiące zaplanowano wprowadzenie pojazdów i pułapek, urozmaicenie zachowań zwierząt oraz ulepszenie oprawy audiowizualnej. Zanosi się więc na to, że liczba nabywców może wkrótce znacząco się powiększyć.

Warto w tym miejscu wspomnieć o największym rywalu tej produkcji – H1Z1. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że tytuł ten – choć oferowany będzie za darmo (z systemem mikropłatności) – znajduje się obecnie u szczytu listy bestsellerów na platformie Steam, gdzie nabywcy płacą za niego 20 euro bez centa. W zestawieniu jest wyżej, ale do wyniku DayZ pewnie i tak sporo jeszcze Sony brakuje.

Źródło: VB, Twitter, Steam

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  10
  Wiele gier ktore nie mialo premiery sprzedaje sie rownie dobrze.
  Nawet minecraft ktory mial baaardzo dlugo status BETA.

  A nie mowie juz o preorderach itp :)
  • avatar
   Akatzuky
   -11
   Tak jak GTA 5 jeszcze przed premierą analitycy liczyli lekko 20 milionów z pierwszego rzutu a wyszło ponad 30 a z nowymi konsolami już ponad 40 mln sprzedanych sztuk ciekawe czy pc pokaże klase czy znowu piractwo
   • avatar
    danio1611
    0
    I chyba nie wyjdzie - twórcą tak dobrze się wiedzie, więc dlaczego mają wypuszczać. A przy takim tempie produkcji gry gra się zestarzeje zanim wyjdzie :P
    • avatar
     carl22
     0
     I tak sporo mu brakuje do DayZ moda...
     • avatar
      Pixel
      0
      Spoko Spoko, a chaety jak były tak są, Infestation, DayZ, H1Z1, to wszystko zabija z przyjemności grania w gry, np: Infestation od nowego roku podnieśli cenę x2 za prywatny serwer. Od roku ta gra jest spalona, ale czekam, może coś będzie inaczej.