Laptopy

Wpadka firmy Dell w filmiku promocyjnym laptopa XPS 15

przeczytasz w 1 min.

Laptopy Apple'a mają swoje zalety i wady - niektórzy chcą na siłę je wprowadzić do swoich produktów.

Dell XPS 15 laptop widok windows 8

Laptopy Apple MacBook mają zarówno dobre jak i złe strony, a wielu konkurencyjnych producentów próbuje przenieść choć część ich zalet do swoich modeli. Ostatnio próbowała tego dokonać firma Dell, lecz niestety z niezbyt dobrym skutkiem.

W jednym z filmików promocyjnych (lub jak kto woli marketingowych) zademonstrowano możliwości modelu XPS 15, a dokładniej mówiąc funkcję prostego przełączania ekranu za pomocą ruchu nadgarstkiem lub dotyku ekranu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że laptop pracuje pod obsługą systemu operacyjnego Windows 8, a na niektórych ujęciach widać interfejs systemu operacyjnego... OS X.

Widać zatem, że marketingowcy Dell'a chcieli na siłę wprowadzić system Apple OS X do nowej wersji XPS 15 – szkoda tylko, że przeoczyli ten „drobny” detal :)

Wprawdzie filmik został już usunięty z oficjalnego kanału producenta, ale możecie go zobaczyć poniżej.


 

Źródło: The Verge

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  devilson131313
  13
  Widać belkę u góry z OS X'a, kafelki z Windows'a 8 i domyślny pulpit z Windows'a 7. Prawdopodobnie podczas kręcenia spotu na ekranie nic nie było wyświetlane, a reszta dodana później. Stąd taka rozbieżność i raczej nawet nie próbowali wciskać w to OS X'a. Druga opcja jest taka, że były wgrane wszystkie 3 systemy i przełączali między nimi do poszczególnych ujęć, ale to raczej mało prawdopodobne bo obraz nagrywany kamerą z ekranu miałby tragiczną jakość
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   w 33 sec jest xp
   • avatar
    5
    Widać, że CSI Benchmark pracuje pełną parą. Jeszcze trochę, a ktoś znajdzie Linuksa ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     3
     Kit z OS, zdrowa panienka występuje :)
     • avatar
      PinKee
      1
      Straszna ta wpadka, Dell pewnie do dzisiaj batoży osobę odpowiedzialną za reklamę. Gdyby nie było napisane w tekście, to ciężko by się było połapać co to za system się wyświetla przez te kilka sekund na ekranie. Wydaje mi się, że jednak w reklamie laptopa bardziej zwraca się uwagę na sam sprzęt, a nie obrazek na monitorze. A swoją drogą - reklama jest tragiczna, całe szczęście, że ją zdjęli :)
      • avatar
       michal0120
       0
       panienka dobra