Gry na konsole

Destiny: nowa gra MMO, strzelanka sci-fantasy przygotowywana przez Bungie Software

przeczytasz w 1 min.

Wyciek informacji

Bungie Software twórcy Halo

Dokument, który został opublikowany w ramach trwających postępowań sądowych pomiędzy Activision i Infinity Ward ujawnił, że studio Bunge przygotowuje się do wypuszczenia nowych gier. Wśród nich interesująco brzmiąca strzelanka w stylu MMO.

Destiny to nazwa kodowa nowej serii gier, o której mowa we wspomnianym już kontrakcie studia Bungie Software z Activision. Według opisu będzie to połączenie gry akcji ze strzelanką w stylu MMO, a to wszystko w świecie science-fantasy. 

 

Według dokumentu, seria Destiny ma być naprawdę sporym projektem. Potwierdzeniem tego jest fakt, że w planach są aż cztery gry z tej serii, które ukazać mają się pomiędzy rokiem 2013 a 2019. Do 2020 roku w sprzedaży mają pojawiać się także rozszerzenia DLC. 

Zgodnie z tymi informacjami początkowo gry z serii Desitny miałyby trafiać wyłącznie na konsole Microsoftu – Xboksa 360 oraz jego następcę, jakkolwiek by się nie nazywał (nieoficjalnie mówi się o Xbox 720). Po roku produkcja powinna pojawić się w wersji na PlayStation 3 oraz, co jednak nie jest jednoznacznie potwierdzone, na komputery osobiste.

Bungie Software Destiny

W oficjalnym opisie widnieje informacja, że będzie to gra w stylu MMO. Najważniejsze jest tu jednak właśnie sformułowanie "w stylu". Głównie za sprawą platform docelowych, Destiny nie będzie klasycznym MMO, a jedynie próbą upodobnienia nieco stylu rozgrywki do takiej właśnie. Dlatego też prawdopodobnie będziemy mieli tutaj do czynienia z misjami o strukturze ze stałymi elementami, rozwojem postaci i rankingiem internetowym, ale nie będzie jako tako jednego wielkiego świata online.

Źródło: PCGamer, jvn

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Strzelanka MMO? A może lepiej "strzelanka z masą DLC i mikropłatności"
  • avatar
   Maciej Lewczuk
   0
   Halo MMO?