Internet

Discord z płatnymi funkcjami. Zarobią nieliczni

przeczytasz w 1 min.

Discord to obecnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów wśród graczy. Można na nim komunikować się nie tylko podczas rozgrywek, ale też tworzyć obszerne grupy tematyczne. Właściciele platformy przedstawili właśnie nowe, płatne funkcjonalności dla twórców serwerów.

Discord otrzyma płatne funkcjonalności

Discordowi należy oddać, że jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Z uwagi na ostatnio wprowadzoną integrację z konsolami Xbox oraz planowaną z PlayStation, jest on jednak w dużej mierze wykorzystywany przez graczy.

Discord jest całkowicie darmowy, a funkcjonujące obecnie subskrypcje Nitro nie mają istotnego wpływu na funkcjonowanie komunikatora - aplikacja jest bez nich całkowicie użyteczna.

Właściciele platformy uznali jednak, że oddadzą do użytku twórców serwerów nowe, płatne funkcjonalności.

Zarobią na nich twórcy serwerów

Discord nie zamierza zarabiać na twórcach serwerów - wręcz przeciwnie. Nowość, która właśnie została wprowadzona w Stanach Zjednoczonych ma za zadanie wesprzeć administratorów serwerów poprzez dobrowolne subskrypcje użytkowników.

Na czym dokładnie model tzw. Creator Subscriptions ma polegać? Otóż założyciele kanałów Discord będą mogli wewnątrz aplikacji udostępnić możliwość wykupienia benefitów (np. dostęp do zamkniętych czatów, rang etc.) za określony miesięczny abonament.

Tym sposobem, administratorzy serwerów, którzy do tej pory w wielu przypadkach pozyskiwali wsparcie finansowe za pośrednictwem zewnętrznych stron (zbiórek etc.) będą mogli zarabiać na użytkownikach bezpośrednio w aplikacji.

Kiedy funkcja trafi do Polski?

Niestety na ten moment subskrypcyjny model płatności Creator Subscriptions dla twórców kanałów został wprowadzony wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Dalsza ekspansja nowej opcji zależy zatem najprawdopodobniej od jej sukcesu na rodzimym rynku.

Jeśli jednak nowość odniesie sukces za granicą - chcielibyście, aby pojawiła się ona w Polsce? Dajcie znać, czy zdecydowalibyście się na wsparcie twórców swoich ulubionych kanałów Discord.

Źródło: Discord

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!