Internet

Ten komunikator ostatnio zyskuje na popularności - co to jest i jak działa Discord

przeczytasz w 2 min.

Co to jest Discord? To bezpłatna aplikacja głosowa dla graczy, której popularność znacznie wykroczyła poza społeczność docelową. Komunikator opiera się na serwerach z kanałami o tematyce, którą określają użytkownicy.

Co to jest Discord?

Discord to aplikacja do komunikacji, która powstała dla graczy w celu ułatwienia organizacji wspólnych rozgrywek oraz utrzymywania stałego kontaktu wśród tej społeczności. Aplikacja umożliwia wysyłanie wiadomości głosowych, wideo oraz tekstowych.

Największym atutem Discorda są otwarte kanały głosowe, do których można w prosty sposób dołączyć bez wykonywania połączenia.

Co to jest Discord?

Kanały tematyczne na Discord zrzeszające społczeczności

Idea aplikacji Discord opiera się na tworzeniu na serwerach kanałów, które dotyczyć mogą każdego rodzaju tematów. Pozwala to zachować porządek i łatwość komunikacji zrzeszając zainteresowaną daną tematyką społeczność. Przykładowo użytkownik może należeć do kanału o tematyce związanej z polityką, ulubioną grą lub miejsca, w którym wyłącznie wysyła się memy.

Czat Discord z emotji, Gif-ami oraz reakcjami

W aplikacji nie brakuje również wszelkiego rodzaju form graficznych znanych z takich komunikatorów jak Messenger. Możemy zatem podczas wysyłania wiadomości tekstowych używać emotikon, przesyłać grafiki, GIF-y, oznaczać w wypowiedzi innych użytkowników oraz reagować na wysyłane wiadomości. Wszystkie te elementy nie tylko ułatwiają i przyśpieszają komunikację, ale rownież często chronią nas przed błędną interpretacją treści przez odbiorcę.

Czaty w  Discord

Największa zaleta Discorda - darmowe rozmowy głosowe bez zakłóceń

Podczas rozmów głosowych aplikacja Discord wykorzystuje technologię Voice over Internet Protocol, która za pomocą protokołu IP przesyła dźwięk wyłącznie wtedy, gdy rozmówca się wypowiada.

Wykluczone zostaje połączenie ciągłe, co oznacza, że gdy rozmówcy milczą, dane nie są przesyłane.

Funkcje w Discord dla graczy

Discord zyskał zaufanie graczy ze względu na niezawodną płynność działania podczas rozmów głosowych. Dodatowo sprawdził się jako miejsce wspólnego oglądania streamów gier lub bezpośredniego udostępniania swojej rozgrywki.

Nie brakuje tutaj możliwości komunikacji wideo oraz opcji udostępniania swojego ekranu w dowolnym momencie.

Tworzenie grup pozwala zorganizować społeczność, w której każdy ma przypisane role oraz uprawnienia. Można zatem wyznaczać liderów oraz zwykłych użytkowników. Dzięki opcji podglądu spotkań na kanałach, do których się należy, w łatwy sposób można dołączyć do danego spotkania bez wykonywania połączenia.

Discorda można pobrać zarówno na smartfona, jak i laptopa czy PCa lub zwyczajnie otworzyć przez przeglądarkę.

Co ważne - z łatwością możesz przeskakiwać w rozmowie między aplikacją mobilną a desktopową.

Gdzie pobrać Discord?

Aplikacja Discord jest darmowa, można ją pobrać dla systemu Android, Mac oraz Linux bezpośrednio ze strony discord.com . Wersje mobilne w zależności od systemu w smartfonie dostępne są w App Store (Smartfony z iOS) lub Google Play (smartfony z Androidem).

Aktualnie aplikacja Discord uzyskała wynik 4,5 na 5 gwiazdek wśród opinii ponad 1,6 mln użytkowników na Google Play oraz 4,7 na 5 gwiazdek z ocen 18 tys. użytkowników App Store.

Aplikacja Discord w przeglądarce

Po instalacji aplikacji i utworzeniu konta użytkownika możemy dodawać znajomych oraz tworzyć lub dołączyć do istniejących kanałów Discord. Klikając w zielony plus (lewym górny róg aplikacji), możemy stworzyć nowy serwer lub dołączyć do istniejącego serwera. Na każdym serwerze znajdują się kanały, które grupują danych użytkowników tematycznie. Najpopularniejsze polskie serwery discord zrzeszają np. graczy Fortnite czy League of Legends.

Czy Discord jest bezpieczny?

Tak, ale pod warunkiem, że ustawimy bezpieczne hasło. Czy jest bezpieczny dla dzieci? To odpowiedź nie jest już oczywista. Jak każda sieć społecznościowa ma swoje zagrożenia. Umożliwia tworzenie różnych grup. Więc wszystko zależy jak dzieci z niego korzystają. Dlatego zalecamy kontrolę rodzicielską (jak w każdym innym przypadku, gdy dziecko ma dostęp do internetu).

Czy Discord jest bezpieczny przed zhakowaniem?

Nie, hakerzy mogą użyć Discorda do rozsyłania złośliwego oprogramowania, np. przez złośliwy link. Więc i tu bezpieczeństwo zależy od rozstropności użytkownika.

Warto zobaczyć również:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rlistek
  8
  Witamy w 2016.
  • avatar
   Medykoo
   6
   Poczułem się jakbym czytał komputer świat XD
   • avatar
    Teidana
    1
    JEBANE GÓWNO
    MĘCZĘ SIĘ JUŻ Z TYM 6 LAT I SĄ TAKIE BŁĘDY NA TYM, ŻE AŻ SPECJALNIE ZAŁOŻYŁAM TU KONTO BY DAĆ UPUST MOJEJ FRUSTRACJI!!!!!!
    SERWERY WYWALA OD CZASU DO CZASU I TO JESZCZE DA SIĘ PRZEŻYĆ ALE TAKICH RZECZY JAK PROBLEMY Z KAMERKĄ, Z AKTUALIZACJAMI A W OSTATECZNOŚCI Z TAKIMI PIERDOŁAMI JAK ROZMIAR OKIENKA DOPROWADZA JUŻ DO SZAŁU
    NIENAWIDZĘ TEGO PROGRAMU!!!!!
    ps. Dużo innych osób wyraża bardzo pochlebną opinię na jego temat, więc to, że go nienawidzę jest subiektywne. Proszę podchodzić do tego z dystansem
    JEBANE GÓWNO!!!!
    • avatar
     Hrakiri
     0
     Ja już długo używam Dicorda ma bardzo duże możliwości większe jak TS3 jeszcze za darmo i dla mnie wielki plus nie da się DDsować servera i nas samych bo nie ma IP minus taki że spora część ludzi ma problemy z mikro (słabo słychać nawet jak się ich podgłośni) często servery padają i trzeba zmieniać na inny kraj i ma słabe zabezpieczenia
     • avatar
      Pixel
      -1
      A team Speak 5 ciekawe na co czeka, aż Discord zrewolucjonizuje cały rynek? Discord prowadzi tylko ze względu na bycie w pełni darmowy tworząc swój własny serwer, na team speak 3 doją kasę na wszystkich serwisach, ja swojego TS3 mam postawionego na routerze.
      • avatar
       Warmonger
       -1
       W sumie... czas wypróbować Discord ponownie.

       Kiedyś nie miałem możliwości prowadzenia rozmów głosowych, ale obecnie mam studio domowe do nagrywania podcastów i to wszystko zmieniło :) Praca zdalna, rozmowy o pracę, randki... czemu nie Discord? ;)
       • avatar
        Nickademas
        -1
        Discord jest absolutnie najlepszym narzędziem do jakiejkolwiek komunikacji internetowej, większość dnia spędzam używając Discorda. Jest o wiele lepszy od każdego innego komunikatora
        • avatar
         kamishi
         0
         Mocno przypomina mi Slacka, niegdyś popularnego w małych korpo.
         • avatar
          Annaj
          0
          Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek.
          Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm,

          wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl
          i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
          • avatar
           Edemund
           0
           Rychło w czas :)
           • avatar
            EdgeLord
            0
            Jezu kolejna banda debili którzy dopiero o tym piszą tak jakby cały świat myślał że na grach nie da się zarobić a streamer to nie praca
            • avatar
             wdawad
             0
             skurwiała jebana aplikacja, po najnowszych aktualizacjach wszystko gówno jebane sie zresetowało, nie polecam