• benchmark.pl
 • Gry
 • Dragon Age: Inkwizycja najlepszą premierą w historii BioWare - EA chwali się ciekawymi danymi
Gry

Dragon Age: Inkwizycja najlepszą premierą w historii BioWare - EA chwali się ciekawymi danymi

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

EA opublikowało właśnie najnowszy raport finansowy. Ostatni kwartał był dla tej firmy całkiem udany.

Dragon Age: Inkwizycja gra

EA opublikowało właśnie najnowszy raport finansowy. W największym skrócie powiedzieć można, że ostatni kwartał był dla tej firmy całkiem udany, zdecydowanie bardziej niż wcześniejsze miesiące (1,13 miliarda dolarów przychodu, 142 miliony dolarów zysku). Spora w tym zasługa jednego tylko tytułu. Jakiego?

Już nie raz wspominano, że Dragon Age: Inkwizycja to produkcja bardzo udana. Opinię taką podzielać musi naprawdę wielu graczy, ponieważ jej premiera okazała się najlepszym debiutem w historii BioWare. Informacje takie ujawnił Blake Jorgensen, CFO EA.

"Dragon Age: Inkwizycja miało zdecydowanie najbardziej udaną premierę w całej historii BioWare, zdecydowanie przekraczając nasze oczekiwania. Ponadto sprzedaż gry na konsole poprzedniej generacji była wyższa niż się spodziewaliśmy."

Niejako z okazji tak dobrych wyników finansowych zdecydowano się przygotować ciekawą infografikę. Można dowiedzieć się z niej, iż przy wspomnianym już tytule gracze spędzili ponad 113 milionów godzin. Wynik imponujący, tym bardziej, że mowa tutaj o danych obejmujących jedynie poprzedni rok.

Na tym nie kończą się jednak warte odnotowania informacje. EA wyciągnęło bowiem ciekawe dane związane z kilkoma innymi produkcjami, jakie ma pod swoimi skrzydłami.

EA infografika

Źródło: vg247

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  Single bardzo fajny, duzy swiat, sporo ciekawych elementow.
  Multi to padaka jakich mało. Wtorny to mało powiedziane.
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  Gierka naprawdę fajna jest, ale ma dwie wady. 80% to sidequesty nie wnoszące nic do świata gry (przyneiś zanieś) oraz potężna ilość bugów oraz niepotrzebny tryb tkatyczny :P Mimo tych wad gierka mi się podoba.
  2
 • avatar
  jacekgothic
  "Dragon Age: Inkwizycja najlepszą premierą w historii"
  Ale się uśmiałem, ta gra, to największy gniot tego roku!
  -1
 • avatar
  Sharimsejn
  Nie żebym się czepiał i nie znam innych gier sportowych od EA (pewnie większy zbyt mają w USA) lecz nie licząc ich to tylko ten Dragon Age i starsze odsłony BF'a jak dla mnie.
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Grałem w 1 - super, grałem w 2 - super, czekałem z niecierpliwością na 3 i... kompletna klapa, albo znudził mnie ten typ gry, albo ona jest jakaś dziwna.
  -2
 • avatar
  Alron
  Gra bardzo przyjemna, potwierdzam, ale ma jedną bardzo poważną wadę a jest nią optymalizacja. Sam fakt, że gra na ustawieniach średnich ledwo wyciąga 30 fpsów podczas gdy w Wiedźminie 2, czy mocno zmodowanym Skyrimie na maksymalnych detalach wyciągałem 60 fpsów jest irytujący. Za to sama gra na ustawieniach średnich wygląda co najwyżej przeciętnie.
 • avatar
  Konto usunięte
  ciekawe czemu na infografice nie ma serii Mass Effect... do dzisiaj w multi ME3 naprawdę sporo ludzi ciupie, że nie wspomnę o sumie godzin w kampaniach single w trylogii...