Gry Xbox One

Dobre wieści dla właścicieli Xbox One - dwa duże tytuły w rozdzielczości 1080p

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
45 komentarzy Dyskutuj z nami

Czyżby udało się dogonić PlayStation 4?

Rise of the Tomb Raider

Czyżby nadchodziły lepsze czasy dla graczy korzystających z konsoli Xbox One? Nie jest tajemnicą, że wiele gier działa tutaj w niższej rozdzielczości niż na PlayStation 4, ale chyba zaczyna się to zmieniać.

Właśnie pojawiły się dwie zapowiedzi, które z pewnością mogą zwolenników platformy Microsoftu cieszyć. Dowiedzieliśmy się bowiem, że zarówno Rise of the Tomb Raider jak i Pro Evolution Soccer 2016 działać będą na Xbox One w rozdzielczości 1080p. Co najważniejsze, w obydwu przypadkach zostało to potwierdzone przez producentów.

Przy Rise of the Tomb Raider było to szczególnie ważne, ponieważ tytuł ten będzie dostępny przez pewien czas na wyłączność Xbox One i ma być jednym z haczyków na nowych klientów w okresie świątecznym. Jak się bowiem ostatnio dowiedzieliśmy, właściciele PC, a zwłaszcza PlayStation 4 poczekają na nowego Tomb Raidera zdecydowanie dłużej.

Również w przypadku Pro Evolution Soccer 2016 sytuacja jest ciekawa, ponieważ poprzednia odsłona serii działała na Xbox One w rozdzielczości 720p. Tym razem nie będzie już różnic pomiędzy konsolami Sony i Microsoftu.

Wypada jeszcze przypomnieć, że Rise of the Tomb Raider zadebiutuje na Xbox One w listopadzie, a Pro Evolution Soccer 2016 we wrześniu.

Źródło: gamingbolt

marketplace

Komentarze

45
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Roller Mobster
  Niech gameplayowo będą wspaniałe to nikogo noromalnego nie będzie obchodzić w ilu pikselach obraz jest wyświetlany. Gdzie te czasy gdy gracze potrafili się cieszyć każdą nową grą? Teraz wychodzi oczywisty hit (np. Wiedźmin) a ludzie zamiast się cieszyć tak wspaniałą grą, kłócą sie, na której platformie ładniejsza, w jakiej rozdzielczości, że tekstury nie takie...
  27
 • avatar
  rTech
  Oja PES to taki duży tytuł i będzie w 1080p!
 • avatar
  prime27pl
  I o to chodzi , chociaż wole wyższy fps .
 • avatar
  welll1
  Mój kalkulator ma wyższą rozdzielczość, a i gry ustawiam sobie w jakiej rozdzielczości chce i daje rady na 60 FPS. W XO dopiero teraz dają 1080 i uwaga P. Spadłem z krzesła. Nie no brawo, brawo. Jest postęp nie ma co ukrywać.
  Taki szał robią te nowe konsole, że boki zrywać.
  Twórcy gry kastrują optymalnie wraz z każdym testem łapiąc się za głowę ;)
  -1
 • avatar
  Marucins
  Ta bardzo dobre.
  Kosztem oczywiście jakości grafiki.

  Nie ma coś z niczego!
 • avatar
  SirMichael
  super.. HD w 30 fpsach... how about no!
 • avatar
  Konto usunięte
  Oj piotrusie :)
 • avatar
  kristof080
  No tak, wiekszosc ludzi gra w 60 klatkach w ultra. Hehehehe.