Gry

Dying Light 2 to gra z zombie, ale nie o zombie

przeczytasz w 1 min.

Nieumarli odgrywają tutaj duże znacznie, ale nie są pierwszoplanowymi postaciami. Dying Light 2 będzie pod tym względem nieco odbiegać od poprzednika.

Po niezwykle udanym Dying Light, zapowiedź Dying Light 2 przyjęta została z bardzo dużym entuzjazmem. Przedstawiciele studia Techland co jakiś czas przypominają o przygotowywanej produkcji i niekiedy mamy do czynienia z bardzo ciekawymi deklaracjami.

Dying Light 2 to gra o zombie? Mogłoby się tak wydawać, ale Tymon Smektała, główny projektant gry, ma nieco inne zdanie. W ostatnim wywiadzie stwierdził, iż nieumarli odgrywają tutaj duże znacznie, ale nie są pierwszoplanowymi postaciami. Nie będą już tak często widziani jak w pierwszej części serii.

„Nie sądzę, że jest to gra o zombie. Opracowaliśmy, zaprojektowaliśmy to tak, że dzień jest dla żywych, a noc dla zarażonych. W ciągu dnia zauważysz, że spotkania z zombie nie zdarzają się tak często jak w pierwszej części. Zwykle chowają się oni w budynkach i innych ciemnych miejscach. Przede wszystkim pozwoliło nam to zbudować część miasta, w której spotyka się ludzi. Możesz być z nimi, zobaczyć jak zachowują się w takiej sytuacji. Wiesz, to ekstremalna sytuacja, technologia i cywilizacja przepadły. Dzień dla ludzi. Noc dla zarażonych. To stwarza nowe możliwości rozgrywki.”

Dying Light 2 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Gra dostępna będzie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: ausgamers

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  JohnyJones
  10
  Wypatruję tej gry z niecierpliwością.
  • avatar
   Pankracy666
   1
   Jedynkę ograłem i często wracałem super tytuł.

   Drugą część biorę w ciemno.
   • avatar
    krezol
    1
    Ciekawy artykuł. Treść zawiera się w tytule.
    • avatar
     crywar
     0
     Pierwsza część jest genialna, druga będzie jeszcze lepsza ;)