Gry

Dying Light 2 trafi na PlayStation 5 i nowego Xboxa

przeczytasz w 1 min.

Chociaż Dying Light jest stosunkowo młodą marką w świecie gier, Techland już teraz może cieszyć się wieloma pozytywnymi komentarzami na jej temat. Zanosi się na to, że po premierze Dying Light 2 jeszcze ich przybędzie.

Wprawdzie do premiery Dying Light 2 pozostaje jeszcze trochę czasu, ale twórcy coraz częściej zabierają głos na temat tego, czego powinniśmy się spodziewać. W ostatnim wywiadzie bardzo interesującą kwestię poruszył Chris Avellone. Okazuje się, że Dying Light 2 trafi na PlayStation 5nowego Xboxa.

Nie znaczy to jednak, że zainteresowani grą będą musieli czekać na pojawienie się konsol nowej generacji i ich zakup. Dying Light 2 będzie tytułem międzygeneracyjnym (cross-generation). Tak jak zapowiadano, będzie dostępny także na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Tu (a także na PC) premiera odbędzie się wiosną przyszłego roku.

„Techland zawsze ma oko na najnowsze zabawki! Aby być bardziej konkretnym - tak, od początku produkcji planowano uczynić Dying Light 2 tytułem cross-generation.”

Jednocześnie potwierdzono, że dotychczasowe fragmenty rozgrywki pokazywano w rozdzielczości 2560x1440 pikseli. Ostatecznie w przypadku konsol twórcy celują jednak w rozdzielczość 1920x1080 pikseli zaznaczając, iż mowa o Xbox One X i PlayStation 4 Pro.

Na ten moment nie będą ujawniane dokładniejsze informacje związane z technicznymi aspektami. Można być jednak pewnym, że na mocniejszych konsolach gra dostanie kilka dodatkowych funkcji, podobnie jak na odpowiednio wydajnych komputerach. Możliwe, że pojawi się wsparcie dla ray tracingu.

Źródło: wccftech, Dying Light

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!