SSD

Dyski SSD podbiją rynek dopiero w 2011 roku

przeczytasz w 1 min.

Czy dyski SSD zadomowią się na dobre na komputerowym rynku już w 2011 roku? Tajwańscy analitycy rynku optymistycznie patrzą w przyszłość.

Producenci procesorów do tego czasu zapewne przeniosą produkcję CPU do 20nm procesu technologicznego, co pozwoli producentom dysków na zmniejszenie kosztów produkcji, a to z kolei prowadzić będzie nieuchronnie do obniżenia kosztów i cen produktu dla końcowego klienta.

Podczas zeszłotygodniowego sympozjum w Taipei (Tajwan), szefowie najbardziej znanych producentów pamięci w Chinach i na Tajwanie (A-Data Technology, Condel Technology, JMicron Technology, Silicon Motion Technology) zobowiązali się pracować wspólnie nad usystematyzowaniem standardów dysków SSD w celu efektywniejszego wykorzystania obecnych na rynku technologii, będących obecnie w posiadaniu gigantów światowych rynków sprzedaży.

Pomimo tego, że rok 2011 jest już terminem dość bliskim, to w chwili obecnej ceny dysków SSD można uznać za średnio przystępne. Pomimo ich ogromnej zalety jaką jest bez wątpienia szybkość nadal ceny schładzają najbardziej rozpalone umysły entuzjastów nowych technologii.

Czy ceny faktycznie spadną? Czekamy na spełnienie obietnic. Rok 2011 jest niemal na wyciągnięcie ręki.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  zanim ssd wejda pod strzechy to technologia flash upadnie i zastapi ja kolejna. ta jest zbyt awaryjna i droga.
  • avatar
   Huntcold99
   0
   Jeszcze są trochę za drogie ale niedługo powinny być już bardziej powszechne
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dziwie sie, ze jeszcze nikt nie puscil z dymem sedziby JMicron za te tragiczne kontrolery, o transferze spadajacym do 20kB/s.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     SSD w przystępnej cenie w 20011 jakoś mi się nie chce wierzyć w 2011 to dysk HDD 2TB będzie kosztował 250-300zł, aby mówić o przystępnej cenie to SSD nie mogło by kosztować więcej jak 600zł za 2TB ( bo nie oszukujmy się 95% klientów patrzy głównie na cenę z tond zestawy w supermarketach mają się dobrze) A znając życie to za 600zł dostaniemy szybkie 128Gb albo kiepskie 256GB w 2011r