Serwery

E-sklepy w chmurze bardzo popularne

przeczytasz w 1 min.

Model SaaS, czyli oprogramowanie świadczone jako usługa, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców decydujących się na założenie sklepu internetowego.

Model SaaS, czyli oprogramowanie świadczone jako usługa, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców decydujących się na założenie sklepu internetowego. Tego typu usługa sklepowa wykorzystuje technologię chmury, która niesie spore oszczędności w stosunku do samodzielnie zarządzanych infrastruktur sklepowych.

Przygotowane przez największy aktualnie w kraju serwis hostingowy home.pl zestawienie podsumowuje liczbę sklepów, które wykorzystują model SaaS w chmurze. Najpopularniejszą platformą sklepową okazało się home.pl, gdzie zlokalizowano aż 4500 sklepów internetowych. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się iStore.pl oraz Shoper.pl, z których usług korzysta odpowiednio 2100 i 2010 przedsiębiorców.

Najpopularniejsze sklepy internetowe w modelu saas

Łączna liczba e-sklepów po podsumowaniu wszystkich wyników to 13000. Jest to liczba o 30% wyższa niż podawane przez serwis Internet Standard szacunki dotyczące liczby e-sklepów w Polsce. Przyczyny mogą wiązać się z trudnościami w dokładnym określeniu liczby aktywnych e-sklepów, a także innej metodyce badań, które mogły wykluczyć część sklepów z podsumowania.

Usługi e-handlu w modelu SaaS są coraz popularniejsze. Co prawda taki e-sklep narażony jest na problemy, które nękają chmurę, w tym nieoczekiwaną utratę danych, ale dla wielu przedsiębiorców zalety przeważają o wyborze takiego rozwiązania. Klient otrzymuje gotową platformę sklepową, do której może wprowadzić towary i rozpocząć sprzedaż, co pozwala uruchomić e-handel praktycznie z dnia na dzień. Opłaty za udostepnienie licencji na wykorzystanie platformy sklepowej w chmurze kształtują się na poziomie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.

Źródło: home.pl

Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

techbyte

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Klawiatura multimedialna = zwykla klawiatura + kilka dodatkowych przyciskow.
  Sklep w chmurze = zwykly kawalek Apacha, tyle, ze nie na wlasnej infrastrukturze, a na cudzej.
  Chmura - zwykla struktura IT znana od dobrych 20 lat, tyle ze w nowej nazwie. Nazwa dla osob kompletnie nie w temacie ale majacych pianiedze.

  Rozbawcie mnie jeszcze.
  • avatar
   Konto usunięte
   -9
   Hello
   Mam takie pytanko...

   Czy możliwa jest gra w multi w takie gry jak BF BC, Black Ops
   przez neta w zasięgu:
   -orange CDMA
   -play UMTS 900 HSPA+
   • avatar
    jarekzon
    0
    A w ogóle jak to działa ?