Technologie i Firma

eBay zachęca polskich sprzedawców

przeczytasz w 1 min.

Właściciele platformy eBay pochwalili się, że w 2017 roku przyciągnęli do siebie wielu nowych sprzedawców. Dzięki kolejnym działaniom mają nadzieję na kolejną poprawę wyniku w 2018 roku. Na start ruszyła specjalna Strefa Sprzedawcy – co się w niej znajduje?

Polscy sprzedawcy zainteresowani sektorem e-commerce mają wiele możliwości. Właściciele serwisu eBay twierdzą, że ich propozycja powinna być szczególnie atrakcyjna. Przedsiębiorcy są zresztą chyba tego samego zdania, bo w 2017 roku liczba profesjonalnych sprzedawców z naszego kraju wzrosła o 20 proc.

Polscy sprzedawcy w 2017 roku wystawili około 700 000 przedmiotów, głównie z kategorii Dom i Ogród, Moda oraz Elektronika. Warto też wspomnieć, że ci, którzy znaleźli się w TOP 10 generowali średnio obroty na poziomie 100 000 euro.

W ubiegłym roku eBay ogłosił wiele nowych rozwiązań: od zniesienia opłaty za wystawianie przedmiotów, przez narzędzia ułatwiające oferowanie produktów na zagranicznych rynkach, po współpracę z platformą Shoplo.

Ten rok eBay rozpoczyna od uruchomienia specjalnej Strefy Sprzedawcy, która jest miejscem, w którym profesjonaliści mogą znaleźć najważniejsze informacje na temat prowadzenia działalności z wykorzystaniem tego serwisu internetowego.

Strefa Sprzedawcy ma dawać odpowiedzi na pytania, takie jak „dlaczego warto sprzedawać na eBay?”, „jak zacząć sprzedawać?” czy „jak rozwijać działalność na eBay?”. Właściciele platformy mają nadzieję, że dzięki temu przedsiębiorcy chętniej będą stawiać właśnie na nią.

Źródło: eBay

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sharimsejn
  9
  Ebay się obudził...ponownie jak Amazon zaczął wchodzić na rynek. Wg. mnie nie mają z nimi szans. Szczerze to liczę, że Amazon zdetronizuje Allegro na jakiś czas tak by ich nauczyć trochę rozumu.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Trzymam kciuki za popularyzację e-bay, niech zdobywają rynek kosztem Allegro. Bo to co się wyrabia w Allegro pod nowym właścicielem to się aż włos jeży. Czas na ZMIANY.
   • avatar
    Blejd
    3
    Amazon to światowy serwis , allegro to bardziej regionalny serwis w polscei europie.
    • avatar
     Fiona
     1
     Mam tam konto na którym nie byłam od paru lat.
     A w tym czasie sporo kupiłam na allegro..
     Ebay potraktował Polaków jak swego czasu potraktowali indian.
     Tylko na polakach poległ...
     • avatar
      Draghmar
      0
      Jak e-bay chce zachęcić do sprzedaży przedsiębiorców z różnych krajów, to wpierw powinien ograniczyć sprzedaż masową chińskich podróbek, których jest zatrzęsienie. Generalnie e-bay jest po prostu nieopłacalny dla większości.
      • avatar
       Silver
       0
       Nie mówiąc, że serwis jest drogi. Sprzedawałem raz na brytyjskim ebay kartę pamięci za 25£ - wystawienie jakieś 2,8 + jeszcze od sprzedazy z 0,6. Także Polska dla nich jest trochę słabym rynkiem. Rzeczy są tańsze lokalnie, szczególnie, że wysyłka jak jest to wiadomo droga, a wielu użytkowników nie kwapi się wysłać za granicę nawet jak zapłacisz.
       • avatar
        PITUCH1
        0
        Ebay i Allegro najpierw niech pozbędą się fejkowych kont do podbijania ceny, ludzie maja po zero pozytywów, a uczestniczą w setkach lub nawet tysiącach aukcji. Opcja 2ga to zlikwidowanie prywatnych aukcji i zarazem odkrycie nickow aby mozna bylo podejżeć , co za osoba kryje sie pod nickiem. Wtedy bedzie uczciwie !!!!!
        • avatar
         KrzychuG
         0
         Wyszukiwarke maja jeszcze gorsza niz Allegro, ale z racji zasiegu mozna tam trafic rzeczy, ktorych u nas brakuje. Sukcesu nie wroze choc dobrze, ze sa.