Internet

Wzmacniacz sygnału WiFi Edimax nagrodzony za design i innowacje

przeczytasz w 1 min.

Ciekawy gadżet firmy Edimax otrzymał nagrodę "d&i" podczas targów Computex 2014.

Edimax EW-7438RPn Air

Firma Edimax, a konkretnie jej wzmacniacz sygnału WiFi EW-7438RPn Air otrzymał podczas międzynarodowych targów Computex 2014 nagrodę „d&i” za design i innowacje. Czym takim może się pochwalić to urządzenie?

Edimax EW-7438RPn Air to tzw. ekspander sieci WiFi, którego zadaniem jest eliminacja „martwych punktów”, w których zasięg zanika. Model ten charakteryzuje się bardzo kompaktowymi wymiarami (42 x 42 x 72 mm) oraz prostą instalacją – wystarczy podłączyć urządzenie do gniazdka elektrycznego i sparować je z routerem za pomocą jednego przycisku.

Jedną z najważniejszych innowacji w modelu EW-7438RPn Air jest możliwość zdalnej obsługi przez smartfona z systemem Android lub iOS. Możemy na przykład włączyć w ten sposób tryb uśpienia. Ciekawostką może być także funkcja „gość” pozwalająca na utworzenie dodatkowej, odizolowanej sieci przeznaczonej dla gości (można nawet skonfigurować harmonogram tak, by opcja była dostępna tylko o określonych godzinach).

Wbudowany procesor taktowany zegarem 580 MHz gwarantuje – jak zapewnia producent – do 45 proc. większą wydajność przy wielu połączeniach WiFi. Całości dopełnia zgodność ze standardem 802.11b/g/n i zabezpieczeniami (64/128 bitowe WEP, WPA-PSK i WPA2-PSK).

Cena ekspandera Edimax EW-7438RPn Air wynosi 119 złotych.

Źródło: Edimax

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Fajna maszynka za sympatyczne pieniądze.
  • avatar
   Climer26
   0
   Odnoszę wrażenie że to może być słabe, bywa tak że sygnał w sieci sąsiada jest na trzy kreski i łączy się z pytaniem o hasło przed domem, a sieć z domu w tym samym miejscu jest na jednej kresce lub wcale, ciężko tak sobie przed domem na świeżym powietrzu obejrzeć filmiki z internetu i przy okazji zjeść obiad. Może częstotliwość 5GHz zamiast 2.4 GHz zmieni korzystanie z bezprzewodowej sieci. Dobrze że są inne technologie, tyle że to też są dodatkowe koszta.