Oprogramowanie

EFiX pozwoli uruchomić Mac OS X na PC

przeczytasz w 0 min.

EFiX to nowe rozwiązanie, pozwalające na uruchomienie Mac OS X na zwykłym komputerze PC. Standardowo system ten da się zainstalować i uruchomić wyłącznie na sprzęcie Apple, zawierającym specjalny chip TPM. Niektórzy użytkownicy idą inną drogą, modyfikują pliki Mac OS X i mimo wszystko instalują go na PC, ale nie jest to legalna opcja.

Firma EFiX proponuje więc specjalny klucz USB, instalowany dla wygody wewnątrz zwykłego peceta. Sprawia on, że Mac OS X traktuje PC jak Maca, dzięki czemu można na nim bez problemu zainstalować system Apple. Nie ma też problemów z jego aktualizacjami, a gdyby w przyszłości się pojawiły, EFiX zawiera Flash ROM, do którego można wgrywać nowe wersje firmware. Całe rozwiązanie ma swoje ograniczenia – wymagany jest procesor Intela oraz płyta główna Gigabyte. Prawdopodobnie w przyszłości kompatybilność urządzenia ulegnie rozszerzeniu.

EFiX obiecuje też wersje swojego wynalazku w postaci karty PCI oraz zewnętrznego klucza USB do notebooków. Czyżby zmasowany atak Mac OS X na PC? Pewnie nie, ale to dobrze, że użytkownik dostaje do ręki dodatkowe możliwości.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!