Ciekawostki

Ekipa to niewypał - przynajmniej na giełdzie

przeczytasz w 2 min.

Sukces na YouTube miał być dopiero początkiem tego, co potrafi Ekipa. Kolejnym krokiem było wejście na giełdę i na początku działań rzeczywiście można było mówić o sukcesie. Rzeczywistość jednak zweryfikowała grupę influencerów, a inwestorzy stracili pieniądze.

Ekipa Holding SA z ogromnymi spadkami na giełdzie

O tym, że obecność Ekipy na giełdzie dla inwestorów okazała się porażką, która doprowadziła wyłącznie do strat finansowych wiadomo już nie od dzisiaj. Jeszcze w lipcu spółka BBI, z którą połączyła się Ekipa zanotowała 50% spadek wartości osiągając tym samym cenę akcji na poziomie 9,80 zł.

Pojawienie się informacji o współpracy Ekipy i BBI w lutym spowodowało wzrost cen akcji z 5 zł na 18,40 zł.

Od lipca upłynęło wiele czasu, a spadki na giełdzie - jak były, tak są do tej pory. Kryzysową sytuację dodatkowo komentuje znany w sieci Sylwester Wardęga, który wytyka Karolowi “Frizowi” Wiśniewskiemu zapewnianie, że kurs Ekipy do końca roku wyniesie 45 - 100 zł. Tymczasem koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a wartość jednej akcji kształtuje się obecnie na poziomie 7,98 zł.

Ci, którzy zainwestowali w momencie, gdy Friz zachęcał do inwestowania w akcje ekipy stracili ponad połowę zainwestowanych funduszy - komentuje Wardęga na swoim Instagramie.

Czy Ekipa ma szansę dobić do 100 zł za akcję na giełdzie?

Cuda się zdarzają - i właśnie w tych kategoriach należy myśleć o sukcesie Ekipy na giełdzie. Obecna cena akcji jest daleka od obiecanych przez Friza 100 zł, a na dodatek grupa influencerów zdaje się całkowicie ignorować spadki.

Ekipa w lipcu uspokajała inwestorów informując o swoim długofalowym podejściu do giełdy i sugerowała, że inwestowanie w krótkim okresie nie będzie tak opłacalne, jak w długim - ubierając to jednak w nieco bardziej brutalne, ale zgodne z rzeczywistością słowa: Ekipa ignorowała i lekceważyła akcjonariuszy.

Plany rzeczywiście były bardzo ambitne. Młodzi ludzie, którzy wprowadzają swoją spółkę wartą miliony złotych na giełdę - brzmi naprawdę obiecująco i przed połączeniem z BBI wiele osób pokładało ogromne nadzieje w związku z Ekipą inwestując często niemałe pieniądze.

BBI - notowanie na giełdzie (Ekipa) Notowanie spółki BBI na giełdzie - kurs

Czy jednak pokaźne wzrosty akcji są dopiero przed nami? Przekonamy się w ciągu kolejnych miesięcy. Z jednej strony za Ekipą stoi Friz, któremu wiele można zarzucić, ale ostatecznie potrafił stworzyć “coś z niczego”.

Z drugiej jednak - Ekipa to nadal grupa twórców, której najciekawsze treści stanowi chwalenie się nowymi samochodami i wydawaniem pieniędzy na lewo i prawo - a taki wizerunek niekoniecznie pasuje do giełdy, której daleko od zabawy.

W świetle wyników Ekipy notowanych na giełdzie, trudno nie odnieść wrażenia, że ich miejsce jest na YouToube i nie wszystko, za co bierze się Friz zamienia się w złoto. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: twitter, instagram

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DeviLevi
  40
  Ludzie w to inwestowali? Ktoś brał to na poważnie oprócz 12 latków?
  • avatar
   szymcio30
   25
   Co nas obchodzi zespól EKIPA który poza lansem w drogich miejscach nie ma nic do zaoferowania pod względem artystycznym. To portal technologiczny a nie Disco Polo
   • avatar
    Cinas
    20
    Miał być portal technologiczny a tu wieje gimbazą. Poziom nadal spada...
    • avatar
     jozek23
     7
     "ale ostatecznie potrafił stworzyć “coś z niczego”."
     Jak to kiedyś mówili .... Z gówna bata nie ukręcisz
     • avatar
      deel77
      6
      Tak samo jak lajki nie karmią dzieci w Afryce, tak klikanie dzieciaków nie przekłada się na zyski. Po za tym Wersow musi ustalić jakie i czyje ma logo.
      • avatar
       danieloslaw1
       5
       no firma krzak. Polecająca chinszczyzne, nie produkujaca nic, nie dajaca uslug i robiaca scamy. No co moglo pojsc nie tak?
       • avatar
        Konto usunięte
        3
        kolejna próba napompowania bańki. ekipa jest jedną z tych baniek, niczym więcej. typowa gra na giełdową spekulację.
        • avatar
         uraharu
         2
         banda nierobów wchodzi na giełde i liczy na frajerów co kupią ich akcje po stówie. Na to się mogą nabrać 12 latkowie, szukających lodów ekipy w żabce, a nie inwestorzy. Pech taki, że 12 latkowie nie mają nawet rachunków bankowych, nie mówiąc już o jakichkolwiek oszczędnościach, żeby zainwestować ten jakże fantstyczny interes
         • avatar
          Janke5
          2
          Ktoś kręcił lody chyba nie w tę stronę ;)
          • avatar
           gofish
           1
           Co tam EKIPA. Migranci weszli już na Białoruś i próbują do Polski ciekawe kiedy wejdą na giełdę. Bo coś mi się zdaje że na południu ich akcję BIJĄ rekordy zwłaszcza we Włoszech i Gracji. :-)
           • avatar
            piomiq
            1
            > Sukces na YouTube miał być dopiero początkiem tego, co potrafi Ekipa.
            A co tak "ekipa" potrafi? Influenserzy z YT, znani z tego że promują swoje lody?
            Śmiechu warte.
            • avatar
             martins
             -2
             Handel kryptowalutami działa jak magia i jest najszybszym sposobem na zarabianie w wygodnym domu i biurze. Chcę, abyście wiedzieli, że dajemy każdemu 100% realny i gwarantowany zwrot z inwestycji.

             Minimum 1500 zł daje 20.000,00 zł w ciągu 7 dni roboczych.
             Minimum 3000 zł daje 40 000,00 zł w ciągu 7 dni roboczych.
             Minimum 5000 zł daje 60 000,00 zł w ciągu 7 dni roboczych.
             Minimum 10 000 zł daje 120 000 zł w ciągu 7 dni roboczych.


             Dla ciebie, że zawsze myślisz, że handel kryptowalutami to oszustwo. Pan Rony naprawdę zmienia nasze życie dzięki nim. skontaktuj się z nami e-mail: btradercoin1 na gmail com, whatsapp: +15163602979 Dzięki.
             • avatar
              kalkulatorek
              -3
              qwa co to jest ta ekipa ??? Serio pytam.

              A ty drogi autorze jesteś zdecydowanie najgorszym nabytkiem tego portalu. Porządnie nie potrafisz nawet kopiuj wklej. I to któryś już raz.... Paweł jest zabawny jeśli chodzi o tytuły.... I pisze parę klas lepiej niż ty.
              • avatar
               DarioKryptoFan
               -10
               Wierze w ekipa i Tesz zainwestowałem pieniądze , dlaj dalej leć ekipa leć!! To The nooon to The moonn!!!! Inuczynnmnie bogatym!! Obrzydliwie bogatym!!!