Gry

Ekolodzy chwalą grę, w której miś morduje ludzi

przeczytasz w 1 min.

Choć na temat "ekologów" można mieć różne opinie, wszyscy się chyba zgodzimy, że ze zwierzętami należy postępować dobrze.

Choć na temat "ekologów" można mieć różne opinie, wszyscy się chyba zgodzimy, że ze zwierzętami należy postępować dobrze.

 

 

I chyba nawet działania propagandowe mające na celu zwiększenie szacunku dla zwierząt zasługują na pochwałę i dodatkową promocję. Problem jednak pojawia się wtedy, gdy działając - nawet w słusznym celu - przekraczamy granice dobrego smaku.

A czegoś takiego chyba dopuściła się PETA, organizacja walcząca o prawa zwierząt, kiedy postanowiła nagrodzić grę Polar Bear Payback, w której wkurzony niedźwiedź zabija ludzi, a krew... leje się strumieniami. Jak argumentują władze PETA - być może pozwoli ona ludziom spojrzeć na zabijanie zwierząt z innej perspektywy i nakłoni ich (wraz z drugą nagrodzoną produkcją - Tofu Hunter) do wegetarianizmu.

PETA na arenie wzajemnych relacji z graczami ma dość bogatą historię - przeważnie jednak krytykując produkcje, w których zwierzęta zabijamy. Tym razem jednak sposób myślenia organizacji jest dość kontrowersyjny. Być może jest nieco prawdy w słowach "tam gdzie zaczyna się ekologia, kończy się racjonalizm".

Źródło: muscifi

 

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cri5t
  -1
  Weź tu nie zjedz mięsa, człowiek później jakiś taki niemrawy i przezroczysty, niczym jednorazówki z Biedronki, notabene sporo źródeł informuje że mięsko ma o wiele więcej substancji odżywczych (witamin i minerałów) a jeśli nawet nie to te z mięska są bardziej przyswajalne (w niektórych sytuacjach warzywka mają więcej witamin lecz...). Oczywiście może nasuwać się konkluzja, a brzmieć może tak:
  W taki razie jedzmy tylko mięsiwo ;]. Nic bardziej mylnego, wszystko jest dla ludzi, ale z dużą dozą zdrowego rozsądku. Dodam jeszcze że należy unikać tłuszczy roślinnych, od wielu lat krąży wielka propaganda, która wmawia nam że za zawałami i chorobami wieńcowymi etc. stoją właśnie zwierzęce tłuszcze otóż błąd ale z tym już odsyłam do google :).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Wegetarianin, w języku Inuitów oznacza "Ten, który nie radzi sobie na polowaniu" :D
   • avatar
    d i l
    0
    Dzięki ciepłemu mięsku MY powstaliśmy, mniam.
    • avatar
     szadok
     0
     Ja nie wiem, czego tu się czepiać: w takim choćby GTA też się morduje ludzi, gra jest bardzo brutalna i krew się takoż ostro leje - i jak zbiera dobre recenzje to się nikt nie oburza.

     Mordowanie ludzi misiem przynajmniej z góry zakłada absurdalność i dystans do tej czynności, bo granica między graczem a misiem jest nieporówywalna do granicy między graczem a człowiekiem z bronią w ręku rozwalającym innych czarnuchów.
     • avatar
      StartX_pl
      0
      Ostatnio obiło mi się o uszy, że ekolodzy są przeciwko samochodom elektrycznym...
      • avatar
       gloryseeker
       0
       co można robić z mięsem??? (według klasyka)
       z mięsem można robić 3 rzeczy:
       łączyć, jeść i mnożyć
       co do ekologii to randowski obiektywizm zamyka relacje myślącego człowieka do rewolucji antyprzemysłowej
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        A Homo Sapiens to nie zwierze? Idioci. Najlepiej proponuję tym wszystkim infantylnym kretynom wyluzować i gry/filmy traktować jako tylko gry/filmy.
        • avatar
         yendrek
         0
         "Tam gdzie zaczyna się ekologia, kończy się racjonalizm" - gó*no prawda. Po prostu należy nauczyć się odróżniać ekologów od oszołomów takich jak ci z PETA
         • avatar
          piezol
          0
          Chciałbym, abyście przestali wyzywać ich od kretynów, to są po prostu ludzie pozbawieni moralności. Oni za takie pierdoły dostają grube MILIARDY.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Czy wy już nie macie o czym pisać newsów? O jakimś misiu co go zachwala PETA...
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            "...być może pozwoli ona ludziom spojrzeć na zabijanie zwierząt z innej perspektywy i nakłoni ich (...) do wegetarianizmu"
            Hahahahaha! Jeśli ktoś pod wpływem gry tak dramatycznie zmieni dietę to należy go natychmiast zabrać na psychiatryczną obserwację.