Laptopy

Ekologiczne laptopy Acera

przeczytasz w 1 min.

Firma Acer oficjalnie zapowiada wprowadzenie na rynek przyjaznych środowisku laptopów Aspire. Mobilne komputery mają oferować wydłużony czas pracy.

Notebooki z certyfikatem Energy Star 5.0. są wytwarzane z materiałów nie zawierających PCV i bromowanych substancji zmniejszających palność (BFR) (z wyjątkiem kabla zasilania sieciowego). Po zakończeniu eksploatacji urządzenia, z zawartego w nim PCV oraz substancji BFR mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne, takie jak dioksyny i furany. Z tego powodu, zmniejszenie zawartości PCV i BFR w produktach firmy Acer pomoże chronić środowisko naturalne przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze sprzętu elektronicznego.

Niedobór energii oraz zmiany klimatyczne są jednymi z najważniejszych problemów świata, które wymagają podjęcia natychmiastowych działań. W czasie eksploatacji sprzętu informatycznego, za okres „użytkowania” uznaje się przeważnie czas, gdy urządzenia pobierają większość energii, a tym samym najsilniej przyczyniają się do emisji dwutlenku węgla.

Acer informuje, że zaprojektował notebooki Timeline tak, aby zmniejszyć pobór mocy w fazie użytkowania. W porównaniu z tradycyjnymi produktami, ogólne zużycie energii w notebookach Timeline może być niższe nawet o 40%. Energooszczędne rozwiązania przekładają się też na dłuższy czas pracy na baterii – akumulator notebooka Timeline wystarcza na ponad 8 godzin pracy lub rozrywki. Ten wynik spełnia najostrzejsze kryteria Energy Star 5.0 i został osiągnięty dzięki starannemu połączeniu rozwiązań programowych ze sprzętowymi.

Laptopy z serii Timeline zaprojektowano również z myślą o przyszłym recyklingu. Modułowa konstrukcja pozwala użytkownikom na wymienianie podzespołów, dzięki czemu można wydłużyć czas użytkowania produktu oraz zmniejszyć ilość odpadów elektronicznych.

Pierwsze notebooki z serii Aspire Timeline wprowadzono w kwietniu 2009. Seria Timeline wyróżnia się lekką i zgrabną konstrukcją, która w najcieńszym miejscu ma tylko 1 cal. Energooszczędne notebooki Timeline cechują się małym poborem mocy, przekładającym się na długi czas pracy na baterii, a ponadto są oferowane po przystępnych cenach.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Overclocker
  0
  zaczyna mnie wnerwiac ta ekologicznosc i walczenie o waty
  lapki z acera sa samo biodegradalne i same sie po roku uzytkowania nadaja do utylizacji bo sa do bani brak mocy obliczeniowej i wogule to co slabe to jest to co jest EKOLOGICZNEE
  nielubie ekologi bo jest do bani
  jak caly swiat bedzie robil tak samo jak ma robic w kierunku ekologi to to da rezultat ale jak gora 1/4 ludzi to zrobi to fekt bedzie wymierny do sytuacji
  to jest bez sensuuuu z ta cala ekologia
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ekologiczność jest ok, ale gadanie o wpływie klimatu przez CO2 to niedorzeczność. Niezależni polscy naukowcy udowodnili, że działalność człowieka nie ma żadnego wpływu na klimat, w granicach od 1% do 5%.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Popieram tego typu rozwiązania - ale głównie ze względu na ekonomię użytkowania. 2 - 3 lata temu sprzęt o zbliżonej wydajności zużywał więcej energii elektrycznej, co w prosty sposób przekładało się na rachunki. Wiadomo - gracze czy osoby zajmujące się obróbką video potrzebują więcej mocy i spojrzą raczej na innego typu rozwiązania. Jednak do typowej pracy - wg mnie jest OK. Co do stosowanych tworzyw - PVC jest dobre, dopóki nie trzeba go zniszczyć. Chyba każdy, kto zna podstawy chemii wie, co się dzieje przy spalaniu tego tworzywa :) Oczywiście przesada w żadną stronę nie jest dobra, a "ekologia" ostatnio stała się zbyt powszechnym hasłem reklamowym. Do tego - często używanym w nieodpowiednim kontekście.