Ciekawostki

Energizer przekształca zużyte baterie w nowe i bardzo wydajne

przeczytasz w 1 min.

Obecnie zużyte części stanowią 4 proc., w przyszłości ma to być 40 proc.

Energizer EcoAdvanced

Firma Energizer zapowiedziała nową linię baterii. Pomimo tego, że są wykonane w 4 proc. ze zużytych ogniw, AA EcoAdvanced są podobno najbardziej wydajnymi bateriami alkalicznymi w ofercie tego producenta.

W zapowiedzi firma Energizer przyznała, że przez długi czas nie wierzyła w to, że da się uzyskać wysoką wydajność w baterii, do produkcji których wykorzysta się części pochodzące z recyklingu. Projektowanie AA EcoAdvanced zajęło ponoć siedem lat i Energizer twierdzi, że badania się opłaciły.

Obecnie przy produkcji baterii AA EcoAdvanced wykorzystuje się około 4 proc. zużytych części. W przyszłości (do roku 2025) jednak firma Energizer chce zwiększyć stosunek starych do nowych materiałów do poziomu 40/60%.

Energizer wprowadza na rynek także mniejsze baterie – AAA EcoAdvanced, w których części z recyklingu stanowią 3,8 proc. Za swoje najnowsze produkty firma ta otrzymała ekologiczny certyfikat ECV (UL Environment Claim Validation).

Niestety nie wiadomo dokładnie które części baterii pozyskiwane są z recyklingu (podano jedynie, że stanowią one 10 proc. aktywnego składu). Tak czy inaczej jednak, bez wątpienia jest to krok w dobrym kierunku.

Źródło: SlashGear, Energizer

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kropak
  10
  Proszę bardzo ... Włączamy niskie cenyyyyy! :D
  • avatar
   MaNiAc
   4
   I tak trzymać, BRAWO Energizer...

   Tylko ceny troszkę w dół... :)
   • avatar
    Sniko
    2
    Też uważam, że zwykłe baterie powinni pomału wycofywać na rzecz akumulatorków...
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Kto często używa jeszcze baterii? Od paru lat do przenośnych używam tylko akumulatorków, a baterię kupuje tylko jedną do zegara na ścianie i to wszystko!
     • avatar
      grudzio
      0
      Ja używam baterii do stacji pogodowej, w sumie 4 szt. na akumulatorkach z racji tego że mają 1.2 V obraz jest dużo ciemniejszy i szybciej się rozładowują a w czujniku na zewnątrz też dłużej wytrzymuje jednak dobra bateria alkaiczna.
      W całej reszcie sprzętu to już akumulatorki.