Ciekawostki

Epson nie traci wiary w okulary AR - kolejny rozdział dla Moverio

przeczytasz w 1 min.

Firma Epson wierzy, że okulary rzeczywistości rozszerzonej sprawdzą się w wielu zastosowaniach. Jakich?

Okulary rzeczywistości rozszerzonej nigdy nie zyskały większego uznania, nawet pomimo ogromnego potencjału. Wystarczy wspomnieć o porażce, jaką zakończył się projekt Google Glass. Jest jednak firma, która wciąż wierzy w to rozwiązanie, a nawet dynamicznie rozwija swój gadżet tego typu. To Epson i jego Moverio.

Firma Epson odwiedza tegoroczną edycję targów Photokina, aby pochwalić się swoimi nowymi okularami AR. Japoński producent prezentuje Moverio BT-300 – wielofunkcyjny gadżet z ekranem Si-OLED, o którym już pisaliśmy, a który tym razem zostanie przedstawiony jako idealny kompan dla drona

„Lekkie okulary Moverio BT-300 zapewniają pilotom dronów oraz fotografom niespotykaną dotąd precyzję kontroli oraz wysoką jakość obrazu”, twierdzi producent i dodaje, że najważniejszą cechą jest tutaj jego zdaniem to, że operator ma widok z dronowej kamery, a równocześnie widzi to, co naprawdę go otacza.

Epson prezentuje także wzmocnione okulary Moverio Pro BT-2000, które znaleźć mają wiele zastosowań. Przede wszystkim mają sprawdzić się podczas zdalnej asysty i szkoleń. Jak chwali się producent: „okulary BT-2000 ułatwiają wykonywanie skomplikowanych czynności serwisowych w trudnych środowiskach”.

Epson Moverio BT-2000

O co chodzi? Ano o to, że użytkownik inteligentnych okularów może uzyskać natychmiastowy dostęp do dokumentacji danego urządzenia, które uległo awarii, a nawet przekazywać widziany przez siebie obraz pomocnikowi. – „Korzystanie z nich nie wymaga użycia rąk, ułatwiając wykonywanie złożonych zadań”, dodaje producent.

„Firma Epson nieustannie udoskonala okulary Moverio, przystosowując je do różnorodnych specjalistycznych zastosowań. Oprócz rozwiązań do pilotażu dronów i prac przemysłowych, nowoczesna platforma Moverio pozwala partnerom na tworzenie szerokiej gamy aplikacji rzeczywistości rozszerzonej dla użytkowników indywidualnych oraz firm”.

Epson Moverio funkcja

Epson ma nadzieję, że w przyszłości okulary Moverio sprawdzą się nie tylko w zastosowaniach specjalistycznych, ale też na co dzień – podczas odwiedzania muzeów, brania udziału w wydarzeniach sportowych i kulturalnych czy też grania w gry w rzeczywistości rozszerzonej.

Źródło: Epson

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kynareth
  2
  Okulary AR idealnie sprawdziły by się do wielu czynności, np do grania w Pokemon Go.
  Jestem pewny, że tak jak to było z komputerem osobistym, odtwarzaczem MP3, smartfonem, tabletem i smartwatchem, gdy Apple wyda swój produkt to będzie hype, boom i ogromnie zwiększy się sprzedaż. Tak więc wszystko zależy od Apple.
  • avatar
   Much_
   1
   Może i to jest jakiś sposób ale mi się wydaje że to technologia jeszcze jutra...
   • avatar
    piotr.potulski
    0
    Moim zdaniem brakuje mocy obliczeniowej i odpowiednio zaawansowanego oprogramowania do zasilania tego typu zabawek. Pomysł z np. hydraulikiem, którzy patrzy przez te okulary na rurę i widzi jej opis z planu jest super, tylko jak na razie trudny do zrealizowania.