RTV

eSport w TV przez 24 godziny na dobę, po polsku

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
24 komentarze Dyskutuj z nami

Już w przyszłym roku wystartuje pierwsza w Polsce telewizja eSportowa nadająca w trybie 24/7 - E-sport TV. Wasz nowy ulubiony kanał?

Lubicie eSport? Już wkrótce część z was będzie mogła oglądać go przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodni. Wszystko to za sprawą kanału E-sport TV, który wystartuje w Polsce w przyszłym roku. 

E-sport TV to „pierwsza w Polsce telewizja eSportowa 24/7” – chwalą się właściciele, czyli spółka Astro S.A. Nie są to nowicjusze – wcześniej przygotowywali programy dla stacji TVN, Polsat i TVP (do dziś produkują popularną Familiadę), a swego czasu zajmowali się też Superstacją. 

Kanał E-sport TV oferować ma transmisje z rozgrywek eSportowych oraz ciekawe materiały z gier wideo. Telewizja będzie interaktywna, co oznacza, że to widzowie będą mieli wpływ między innymi na to, jakie gry będą pokazywane.

Trzeba przyznać też, że grupa docelowa jest całkiem spora, biorąc pod uwagę fakt, że transmisję z tegorocznego Intel Extreme Masters w Katowicach oglądało przez Internet ponad 2,8 miliona Polaków.

Pierwsza polska telewizja eSportowa wystartować ma w pierwszym kwartale 2017 roku. 

Źródło: esptv

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  eSport = Twitch.tv :)
  4
 • avatar
  Avantu
  Tylko co można puszczać w takiej telewizji 24/7? To nie jest Korea. Musieliby mieć dużo autorskich programów. Jeżeli to mają być powtórki turniejów z Twitcha to trochę słabo, ale i tak trzymam kciuki, obym się mylił :)
  2
 • avatar
  kubencja
  Wkońcu!
  pytanko do redaktora gdize można dowiedzieć się więcej albo poczytać o wspópracy?
  1
 • avatar
  rlistek
  pff... "po polsku"

  Sorry, ale jakość polskiego komentarza w stosunku do profesjonalnych angielskich komentatorów w grach esportowych to jakiś żart.
  Jak ktoś się nie zgadza to poproszę przykład dobrego, polskiego komentarza, bo ja się z takim jeszcze nie spotkałem. Jedyne co to kolesie drą mordy o tym co się dzieje na ekranie, co każdy widzi, często z elementarnymi błędami, zero analiz, żadnej merytorycznej wartości.

  I zamiast casterów, analyst desk i hosta, posadzą 2 randomów na poziomie disa z narvarienem, którzy będą odwalać pajacerkę za wszystkich. Cóż, dla gimbazy i durni bez szkoły nieznających angielskiego może to i dobry pomysł, oglądalność będzie, ale jestem przekonany, że co bardziej dorośli fani esportu zostaną przy twitchu.
  -1
 • avatar
  Balrogos
  Byle nie lole ceesy doty sroty
  -2
 • avatar
  mariano84
  eSport = eCioty.
  -8
 • avatar
  rlistek
  .