RTV

eSport w TV przez 24 godziny na dobę, po polsku

przeczytasz w 1 min.

Już w przyszłym roku wystartuje pierwsza w Polsce telewizja eSportowa nadająca w trybie 24/7 - E-sport TV. Wasz nowy ulubiony kanał?

Lubicie eSport? Już wkrótce część z was będzie mogła oglądać go przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodni. Wszystko to za sprawą kanału E-sport TV, który wystartuje w Polsce w przyszłym roku. 

E-sport TV to „pierwsza w Polsce telewizja eSportowa 24/7” – chwalą się właściciele, czyli spółka Astro S.A. Nie są to nowicjusze – wcześniej przygotowywali programy dla stacji TVN, Polsat i TVP (do dziś produkują popularną Familiadę), a swego czasu zajmowali się też Superstacją. 

Kanał E-sport TV oferować ma transmisje z rozgrywek eSportowych oraz ciekawe materiały z gier wideo. Telewizja będzie interaktywna, co oznacza, że to widzowie będą mieli wpływ między innymi na to, jakie gry będą pokazywane.

Trzeba przyznać też, że grupa docelowa jest całkiem spora, biorąc pod uwagę fakt, że transmisję z tegorocznego Intel Extreme Masters w Katowicach oglądało przez Internet ponad 2,8 miliona Polaków.

Pierwsza polska telewizja eSportowa wystartować ma w pierwszym kwartale 2017 roku. 

Źródło: esptv

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  4
  eSport = Twitch.tv :)
  • avatar
   Avantu
   2
   Tylko co można puszczać w takiej telewizji 24/7? To nie jest Korea. Musieliby mieć dużo autorskich programów. Jeżeli to mają być powtórki turniejów z Twitcha to trochę słabo, ale i tak trzymam kciuki, obym się mylił :)
   • avatar
    kubencja
    1
    Wkońcu!
    pytanko do redaktora gdize można dowiedzieć się więcej albo poczytać o wspópracy?
    • avatar
     rlistek
     -1
     pff... "po polsku"

     Sorry, ale jakość polskiego komentarza w stosunku do profesjonalnych angielskich komentatorów w grach esportowych to jakiś żart.
     Jak ktoś się nie zgadza to poproszę przykład dobrego, polskiego komentarza, bo ja się z takim jeszcze nie spotkałem. Jedyne co to kolesie drą mordy o tym co się dzieje na ekranie, co każdy widzi, często z elementarnymi błędami, zero analiz, żadnej merytorycznej wartości.

     I zamiast casterów, analyst desk i hosta, posadzą 2 randomów na poziomie disa z narvarienem, którzy będą odwalać pajacerkę za wszystkich. Cóż, dla gimbazy i durni bez szkoły nieznających angielskiego może to i dobry pomysł, oglądalność będzie, ale jestem przekonany, że co bardziej dorośli fani esportu zostaną przy twitchu.
     • avatar
      Balrogos
      -2
      Byle nie lole ceesy doty sroty
      • avatar
       mariano84
       -8
       eSport = eCioty.
       • avatar
        rlistek
        0
        .