Smartfony

Essential Phone rozczarował, następca ma zaoferować zdecydowanie lepszą kamerę

przeczytasz w 1 min.

O braku sukcesu Essential Phone zadecydowało kilka czynników. Jednym z mankamentów smartfona okazała się kamera, nic dziwnego, że producent poświęca teraz temu tematowi wiele uwagi.

Chociaż twórcy Essential Phone mieli bardzo ambitne plany, dość szybko zaczęły pojawiać się sygnały, iż smartfon może okazać się wielką porażką. Ostatecznie faktycznie nie podbił rynku, ale mimo tego trwają prace nad następcą.

Co najważniejsze, mowa w tym przypadku nie o plotkach, ale informacjach przekazywanych przez producenta. Essential Phone 2 (chociaż nazwa nie została jeszcze potwierdzona, padają wzmianki o nowej generacji”) ma być efektem zdobytego doświadczenia i wyciągniętych wniosków. Do poprawy jest jednak wiele, od dostępności aż po specyfikację.

Wprawdzie parametry Essential Phone na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo dobrze, ale w praktyce smartfon cierpiał na kilka irytujących mankamentów. Jeden z nich to kwestia kamery. Nie tylko jakości zdjęć i materiałów wideo, ale również funkcjonalności i działania aplikacji. Linda Jiang, dyrektor wzornictwa przemysłowego w Essential, zapewniła w ostatnim wywiadzie, iż w nowym modelu będzie z tym zdecydowanie lepiej.

„Ogólnie rzecz biorąc, jedną z rzeczy, która mocno w nas uderzyła była jakość naszego aparatu fotograficznego i naprawdę nie możemy się doczekać, aby ulepszyć ten element w następnej generacji. Zapewniając, że słuchamy naszych klientów i ich opinii - zrobimy to lepiej.”

Pozostaje trzymać kciuku za realizację planów. Kolejna porażka może oznaczać koniec działalności firmy założonej przez Andy'ego Rubina na rynku smartfonów. Byłaby to wyjątkowo krótka przygoda.

Źródło: essential, phonearena

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  5
  Cena tu jest problem i nie tylko u nich.
  • avatar
   Kenjiro
   4
   Producenta dziwi niska jakość aparatu w ich produkcie, a do tego obietnica poprawy. Marketingowe wypróżnienie na klienta, ot co.
   • avatar
    Smuga
    2
    Podstawowym problemem było mnóstwo braków. Essential okazało się być nim dosłownie...
    • avatar
     zboq21
     1
     Jak miał podbić rynek jak dostępny jest tylko w USA, Kanadzie i chyba Meksyku ?. Jak by go na świecie sprzedawali za 450$ to pewnie byłaby dużo lepsza sprzedaż ;)