• benchmark.pl
  • Gry
  • ESWC 2008 Poznań - wywiad z Maciejem Mrozem z Fear Factory X-Fi
Gry

ESWC 2008 Poznań - wywiad z Maciejem Mrozem z Fear Factory X-Fi

przeczytasz w 1 min.

Electronic Sports World Cup 2008 w Poznaniu trwają w najlepsze. Tym razem do rozmowy zaprosiliśmy Macieja „Mrozu” Mroza, członka klanu Fear Factory X-Fi, sponsorowanego przez Creative. Znaleźliśmy go naturalnie na stoisku tej firmy.benchmark.pl: Jak rozpoczęła się Twoja historia z Fear Factory?

M.R.: Grami komputerowymi na poważnie zajmuję się od pięciu lat, od momentu kiedy zainstalowałem sobie szerokopasmowy Internet, co umożliwiło mi grę na wyższym poziomie. Kiedyś grałem w Enemy Territory, obecnie zajmuje się sprawami organizacyjnymi w drużynie w której jestem. Na tych targach prowadzę stoisko firmy Creative, które jest zarazem stoiskiem naszej drużyny. Umożliwiamy publiczności starcie się z najlepszymi graczami w naszym kraju o cenne nagrody ufundowane przez firmę Creative, jak również prezentujemy możliwości sprzętu.
benchmark.pl: Jak wasza drużyna wypadła na wczorajszych rozgrywkach?


M.R.: Nasza drużyna stawiła się chyba najliczniej na ESWC, przyjechało ponad czterdzieści osób. Braliśmy wczoraj udział w turnieju Counter-Strike, Pro Evolution Soccer, Trackmanii i Counter-Strike kobiet. Nasi gracze w CS odpadli na fazie grupowej, ulegając Frag eXecutors oraz PXG i zajmując 5-6 miejsce. Chłopaki z PSA zdominowali turniej, bo zdobyli pierwsze trzy miejsca. W Trackmanii nie udało nam się załapać na wyjazd do stanów, gdyż nasi zawodnicy zdobyli jedynie i aż, drugie i trzecie miejsce. Mamy nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej. W Counter-Strike Kobiet, nasze dziewczyny zdobyły drugą lokatę, grając w trybie 2 na 2.


benchmark.pl: Jak oceniasz imprezę?


M.R.: Po wczorajszym dniu mogę powiedzieć tyle, że impreza jest bardzo udana. Jest dużo ciekawych stanowisk, liczne atrakcje dla uczestników i naprawdę sporo się dzieje. Hala w której odbywają się targi w porównaniu z poprzednimi imprezami jest bardzo duża, przez co nie widać wszystkich. Można odczuć pewien niedosyt, ale tak naprawdę ludzi jest sporo. Nasze stoisko cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a odwiedzających nie brakuje.

benchmark.pl: Co prezentujecie na swoim stoisku, i jakie przygotowaliście atrakcje dla odwiedzających?

M.R.: Mamy tu Demo Room, prowadzony przez Dreamcatchera, jednego z najlepszych graczy Quake IV. Demonstruje on przewagę, jaką daje sprzęt firmy Creative nad konkurencją. Jest tu 30 miejsc siedzących, wszystkie z słuchawkami Creative, dzięki czemu każdy sam może sprawdzić, jak spisuje się nasza konfiguracja. Chodzi o to, aby pokazać możliwości dobrej karty dźwiękowej w połączeniu z dobrymi słuchawkami. Odbywają się tu mecze z graczami z publiczności. Oczywiście do wygrania są ciekawe nagrody, więc stawka jest wysoka.

Na naszej głównej scenie odbywa się Fear Factory X-Fi Challenge, czyli „zmierz się z nami”. Główną koncepcją tego projektu jest umożliwienie publiczności starcia się z najlepszymi graczami sceny polskiej w takich grach jak Counter-Strike, Quake 3, Quake 4 itp. W tej chwili na scenie jest nasz zawodnik Counter-Strike DeMiX, pochodzący ze Szczecina, i to właśnie z nim będzie można się zmierzyć i wygrać wiele interesujących nagród.

benchmark.pl: O jakie nagrody rywalizować mogą gracze?

M.R.: Odtwarzacze MP3, zestawy głośników 5:1, 2:1, kamery internetowe, słuchawki, a także takie gadżety, jak torby, kubki, czapeczki i smycze z logiem naszej drużyny.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login