• benchmark.pl
 • Gry
 • Evolution Studios jednak nie zniknie - dzięki Codemasters
Gry

Evolution Studios jednak nie zniknie - dzięki Codemasters

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

Codemasters zdecydowało się skorzystać na zaskakującej decyzji Sony i przyjęło pod swoje skrzydła ekipę Evolution Studios.

Pod koniec zeszłego miesiąca pojawiły się bardzo zaskakujące dla wielu informacje mówiące o zniknięciu z branży Evolution Studios, które decyzją Sony miało zostać zamknięte. Ostatecznie do tego nie dojdzie, ale nie z powodu zmiany decyzji przez Japończyków.

Sytuację postanowiło wykorzystać Codemasters, które zdecydowało się na przejęcie Evolution Studios w kształcie, w jakim obecnie się ono znajduje. Chociaż twórcy DriveClub przechodzą pod skrzydła nowego właściciela, zachować mają możliwość trzymania się razem i tworzenia gier niezależnie od tego nad czym pracuje samo Codemasters. Ewentualna chwała po udanej premierze Codemasters już jednak nie ominie, a zatem inwestycja wydaje się całkiem przemyślana. Zwolenników talentu Evolution Studios jest wśród graczy wbrew pozorom całkiem sporo.

„Chcemy korzystać z wszystkiego, czego nauczyli jako zespół, chcemy aby dalej tworzyli własne gry. Oczywiście spodziewać można się pewnej synergii, będziemy dzielić pewne rzeczy, ale chcielibyśmy jednocześnie, aby mogli zachować swoją tożsamość i robili to, w czym są najlepsi.” - Frank Sagnier, CEO Codemasters

Oczywiście jeszcze większa radość panuje w obozie Evolution Studios, który może pozostać razem. Nieco za wcześnie na informacje o tym, nad czym pracować będzie teraz Evolution Studios. Wkrótce powinniśmy się jednak tego dowiedzieć.

Źródło: vg247

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hasati
  Tosterowcy w natarciu :))) Ludzie was już nikt nie słucha :) Gadacie od 2 lat te same pierdoły, i myślicie że macie rację. Przegraliście życie :D Chcecie wojenki to idźcie do wojska banda casualowych rurkowców z harakiri na głowie ;D
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  Wiem że postęp w dziedzinie programowania AI jest spory w ostatnich latach, to jednak muszę powiedzieć że skrypty PogromcaBlacharni i kratos44 wypadają blado. Prawdopodobnie twórcy zaczęli swój projekt od programowania w Basic'u i rozwijając swój projekt nie zmienili go na inny, bardziej nadający się do tego celu. W Basic'u łatwo wpaść w pułapkę pętli i niekończących się skoków do podprogramów.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  1,5 roku minęło a dalej nie ma nic co mogłoby konkurować graficznie z driveclubem.
  -2
 • avatar
  kristof080
  A ja czekam na Dirt Rally 2 z grafika z Driveclub.