Gry

F1 2010: tryb multiplayer i rozszerzenia

przeczytasz w 2 min.

Już we wrześniu będzie miała swoją premierę tegoroczna odsłona serii gier o królowej sportów motorowych, zatytułowana "F1 2010". Producenci i wydawcy zarazem - Codemasters - podali informacje dotyczące rozszerzeń oraz rozgrywki w trybie multiplayer.

Pierwszy z nich nazywa się Quick Race i będzie standardowym trybem spotykanym w tego typu grach, czyli zwykły wyścig na jednym ze znajdujących się w grze torów.

Drugim z trybów jest Endurance. Tu zadaniem gracza będzie przejechanie wyścigu, składającego się z ośmiu okrążeń na jednym z torów. Podczas trasy, przynajmniej raz będzie musiał zjechać do swoich mechaników do pit-stopu.

Trzeci i ostatni to tryb dowolnej rozgrywki - nosi nazwę Custom. Sami w nim wybieramy pogodę, jaka będzie panowała na torze oraz ilość okrążeń (można nawet wybrać pełny wyścig).
 

W F1 2010 dostępna będzie także rozgrywka, polegająca na zdobywaniu punktów doświadczenia, które później będziemy mogli wykorzystać w trybie single-player. Liczba graczy, którzy będą mogli zmierzyć się w jednym z trybów multiplayer wynosi (zaledwie) dwanaście. Jeżeli byłoby tak rzeczywiście, to z pewnością pozostanie niedosyt, zwłaszcza, że gra jest zapowiadana jako prawdziwy symulator wyścigowy, a wizja dwunastu graczy na torze nie jest zbyt realistyczna (chyba, że pod koniec wyścigu w ulewnym deszczu). Producenci zastrzegają jednak, że liczba ta może jeszcze ulec zmianie.
 

Firma Codemasters poinformowała także, że nie planuje wydawać jakichkolwiek rozszerzeń do "F1 2010". Podano także informację, jaki jest tego powód. Odpowiedź jest prosta - zaraz po wydaniu gry developerzy rozpoczną prace nad przyszłoroczną częścią, czyli "F1 2011". Dlatego też premiera tytułu zapowiedziana jest na wrzesień, gdyż wtedy z pewnością wszystkie elmenty w grze będą aktualne i nie będzie potrzeby wydawania żadnych dodatków, czy też łatek.


 

Zobacz także pozostałe newsy o "F1 2010":


 

Źródło: CVG, VG247.com

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  Ech, kiedy moja stara pozwoli mi kupić do kompa kierę. Najchętniej to G27 :D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   powinno byc chyba ze nie bedzie wydawac jakichkolwiek dodatkow do gry, poprawcie
   • avatar
    XaRaDaS
    0
    Eee stare zdjęcia są :D zresztą, obudowę będę zmieniał i kabelki będą jeszcze ładniej ułożone :D
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Drugim z trybów jest Endurance. Tu zadaniem gracza będzie przejechanie wyścigu, składającego się z ośmiu okrążeń na jednym z torów"

     Hahaha! Oni tak na serio ?:D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      W gt 2 na playstation 1 endurance to było 99 kółek gdzie zabierało to jakieś 1,5 h a to to jest kpina dla casuali... z pinglami jak denka od butelek bo teraz wszystkie gry są dla nich - symulacja to na pewno nie będzie choć chciałbym się mylić :( Symulator polecam Arma 2 z dodatkiem ACE:P
      • avatar
       Next_Gen_1987
       0
       Skąd już wiedzą, że nie trzeba będzie żadnych 'łatek'? Przecież błędy mogą się pojawić po premierze na różnych PC'tach. Czekam na tą grę:-P