Internet

Papież Franciszek zdominował Facebook w 2013 roku - infografika

przeczytasz w 1 min.

Facebook podsumowuje rok 2013 - zobacz infografiki pokazujące czym żyli jego użytkownicy.

facebook 2013 trendy

Facebook dla wielu jest jednym z najważniejszych źródeł informacji. To stamtąd przede wszystkim dowiadujemy się dziś o nowościach, tam czytamy aktualności i tam wyrastają nowe trendy. Spółka doskonale zdaje sobie z tego sprawę i postanowiła podsumować rok 2013.

W tym celu opublikowane zostały cztery infografiki prezentujące najczęściej poruszane w Polsce i na świecie tematy, wydarzenia związane z życiem prywatnym użytkowników oraz najczęściej odwiedzane miejsca.

Najczęściej poruszanym tematem na Facebooku w roku 2013 był Papież Franciszek. To właśnie nowej głowie kościoła katolickiego poświęcona była stosunkowo największa liczba opublikowanych postów. Poza religią ludzie przywiązywali także dużą wagę do polityki – stąd też „wybory” na miejscu drugim. Podium najpopularniejszych tematów zamyka natomiast wydarzenie kulturalne – Royal Baby.

facebook 2013 <a  data-cke-saved-href=

W Polsce Papież Franciszek zajął dopiero trzecie miejsce. W rankingu najczęściej poruszanych tematów wyprzedziły go Powódź w Warszawie oraz Harlem Shake. Polacy najchętniej publikowali treści związane z tym właśnie internetowym trendem.

facebook 2013 infografika tematy polska

Facebook to jednak nie tylko najświeższe informacje ze świata, ale także statusy dotyczące wydarzeń z życia. W tej kwestii na osiach czasu zdecydowanie królowały informacje na temat zmiany statusu związku, zawarcia związku małżeńskiego lub zaręczyn. Użytkownicy chętnie powiadamiali też swoich znajomych o swoich podróżach oraz zmianach miejsca zamieszkania.

facebook 2013 infografika tematy prywatne

Od jakiegoś czasu na Facebooku istnieje także możliwość informowania znajomych, w jakim aktualnie znajdujemy się miejscu lub gdzie byliśmy. Polacy najczęściej „meldowali się” z warszawskiego centrum rekreacyjno-artystycznego Temat Rzeka. Pozostałe stopnie podium również należą do stolicy – na drugim znalazła się Starówka, a na trzecim – Stadion Narodowy. Na świecie natomiast wyglądało to następująco:

facebook 2013 infografika miejsca

Źródło: Facebook, IBM Creative

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Sekcja - najpopularniejsze wydarzenia z życia - jest przerażająca!
  • avatar
   MjutZGR
   0
   Swoją drogą, ciekawe jest to a zarazem przerażające jak wiele ryjbuk wie o nas, o czym rozmawiamy i to jakie padają słowa.

   Zwierzak tylko nie bądź jeszcze bardziej zaszokowany jak Ci powiem że to się dzieje od dawna i to nie tylko facebook nas szpieguje ale i Google.
   Dobra dosyć bo zawału jeszcze dostaniesz.
   • avatar
    -2
    Papież Franiczek - zmieniają tych papieży jak rękawiczki.