Internet

Facebook przejdzie dwie drobne, ale istotne zmiany

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Wszystko w celu umilenia użytkownikom korzystania z portalu.

Facebook

Facebook przygotowuje się do kolejnych zmian. Tym razem wyglądają one z pozoru na niewielkie, ale w efekcie mogą okazać się naprawdę istotne.

Po pierwsze, korekta czeka skrzynkę odbiorczą. Zdecydowano się usunąć z niej zakładkę Inne, w której lądują wiadomości od osób, których nie mamy na liście znajomych. To w teorii. W praktyce mało kto tam zagląda, w związku z czym próba kontaktu jest niekiedy utrudniona. Na to twórcy portalu pozwalać nie chcą i w związku z tym wszystkie wiadomości pojawiać mają się na jednej liście.

Te od osób niebędących naszymi znajomymi będą jednak odpowiednio oznaczone. Właściwie mówić trzeba o czymś w rodzaju zaproszenia do rozmowy. Można będzie je naturalnie odrzucić i tym samym komunikat zostanie ze skrzynki usunięty. Jeśli natomiast je przyjmiemy, wiadomości danej osoby będą wyświetlane identycznie do tych otrzymywanych od znajomych.

Po drugie natomiast, planowane są porządki w zakresie zaproszeń do gier. Element ten jest dla wielu piekielnie irytujący i dlatego też cieszyć może to, że wkrótce ma zniknąć. Jak zapowiedział sam Mark Zuckerberg, zaproszenia do gier zostaną zlikwidowane w najbliższej przyszłości.

Źródło: businessinsider, theimaginativeconservative

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pAwEx
  Czekamy na przycisk "nie lubię"
  7
 • avatar
  Konto usunięte
  Mi z kolei odłączyli dostęp do profilu teraz w sobotę, za nie posiadanie prawdziwego imienia i nazwiska tylko ksywę.
  Kiedy próbowałem coś z tym zrobić, okazało się, że musiałbym wysłać im skan dowodu tożsamości. Mógłbym mieć zakryte dane adresowe i zdjęcie, ale z widocznymi kredencjałami.
  Super.
  Odrobina googla też pokazała, że Niemcy przegrały sprawę sądową z fejsem i teraz w tym kraju już nie można w ogóle założyć konta z ksywą. Ciekawe.
  Zastanawiam się teraz na ile mi jest potrzebny fejs, żebym wysyłał skan dowodu. Jakoś nie podoba mi się używanie prawdziwych danych na sieci.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  No zaproszenia do gier potrafią zdenerwować. Ciekawe tylko co dadzą zamiast nich.
  -1
 • avatar
  kakagonzalez
  Już myślałem, że będzie to umilanie produktu na siłę, jak chce to zrobic M$. Na szczęście nie :D
  -1
 • avatar
  wdowa94
  Na te zmiany przyjdzie nam zapewne długo poczekać skoro tyle im zajmuje hucznie zapowiadane rozszerzenie systemu "like'ów" i wprowadzenie tym samym dislikeów