Technologie i Firma

Facebook w pracy może być zalecany, dzięki Workplace

przeczytasz w 1 min.

Facebook chce stać się platformą, która zwiększy efektywność w pracy. Projekt nosi nazwę Workplace.

firmy, które blokują dostęp do Facebooka, a za niesubordynację grożą karami. Serwis społecznościowy może bowiem negatywnie wpływać na koncentrację i zaangażowanie w pracę. Sami właściciele portalu stwierdzili jednak, że 1) Facebook może też być przydatny podczas wykonywania obowiązków oraz 2) szkoda byłoby stracić tak wiele odwiedzin. Stworzyli więc Workplace – sieć społecznościową dla firm.

Facebook Workplace to firmowa platforma społecznościowa, która ma zwiększyć efektywność pracowników i ułatwić pracę w zespołach. Składają się na nią liczne narzędzia, na czele z komunikatorem, usługą wideo Facebook Live i „tablicą”. 

Facebook Workplace platforma

Z obsługą Workplace nikt nie powinien mieć problemów – wygląda jak standardowy Facebook, tyle tylko że na „tablicy” znajdują się wpisy współpracowników i szefa, a nie „byle co”. 

W przeciwieństwie do otwartego pierwowzoru Workplace będzie platformą płatną – w przypadku firm zatrudniających do 1000 osób koszt wyniesie 3 dolary za pracownika, najmniej zaś zapłacą przedsiębiorstwa liczące ponad 10 tys. osób – 1 dolar za każdą z nich.

Co dzięki Workplace mają zyskać firmy? Przede wszystkim mniejszą liczbę spotkań biznesowych, sprawniejszą pracę w zespołach, poprawioną komunikację (także z zewnętrznymi firmami) oraz zwiększoną produktywność. Co zyska Facebook? Oczywiście pieniądze – ze sprzedaży subskrypcji. Społecznościowy gigant ma też nadzieję, że uda mu się powalczyć z Microsoftem, który od lat rozwija tego typu platformy firmowe, a niedawno wzbogacił się też o portal LinkedIn.

Źródło: Facebook

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Facebook nie ma startu nawet w tej formie... są lepsze rozwiązania.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Amerykański wywiad ma sporo pomysłów..
   • avatar
    perpetoom
    1
    Niezbyt racjonalnym byłoby z perspektywy biznesowej oddawanie całej komunikacji firmowej i informacji o realizowanych projektach przedsiębiorstwu, które żyje z udostępniania danych o użytkownikach, ich powiązaniach i aktywności innym podmiotom...