Gry mobilne

Facebook: wideoczat zintegrowany z przeglądarką

przeczytasz w 1 min.

Zapowiadana od paru dni nowość stworzona przez zespół Facebook Seattle to, według wiarygodnych źródeł, możliwość rozmowy wideo ze znajomymi na portalu społecznościowym.

Projekt powinien wystartować już jutro, 6 lipca. Cały system ma działać dzięki współpracy z firmą Skype i jej flagowym produktem. Mimo to, rozmowy mają odbywać się nie w odrębnym programie, a w przeglądarce. Wciąż nie wiadomo czy konieczne będzie instalowanie dodatkowych aplikacji bądź wtyczek.

Choć nie jest to wciąż największa atrakcja, nad jaką pracuje zespół programistów Facebooka, może i tak sporo namieszać. Portal Zuckerberga notuje obecnie około 350 milionów aktywnych kont każdego dnia, podczas gdy Skype liczy ich tylko 35 milionów. Łatwo można policzyć kto na tym zyska. Jeśli korzystający z wideo czatu będą logowali się na serwery Skype, ich licznik odwiedzin nabierze niespotykanej dotąd prędkości.
 

Nowość na Facebook
 

Czy wprowadzanie kolejnych opcji do Facebooka to krok w dobrą stronę? Programiści dodali tylko usługę znaną ze Skype, nie tworząc nic nowego poza implementacją jej w przeglądarce. Naprzeciw zaś wychodzi Google+, który umożliwia wideokonferencję do 10 osób.

Czy twórcy najpopularniejszego serwisu społecznościowego muszą wysilić się na prawdziwą rewolucję, żeby wzbudzić nieco większy szum? Prawdopodobnie dalsze działania poznamy po wyliczeniach specjalistów na temat tego jak bardzo marketingowi Facebooka pomoże nowa, wprowadzana właśnie opcja.
 

Więcej o serwisie Facebook:

Źródło: TechCrunch

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ciekawy pomysł.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Mają coraz gorsze pomysły...
   • avatar
    Gasek
    0
    Odpowiedź na google+?
    • avatar
     Baleryon
     0
     Pani Karolino, "z wideoczatem". Jak "wideotelefon", "wideokaseta" itp. Ewentualnie "z czatem wideo".
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jeśli będzie to śmigać płynnie i dostęp do owej funkcji będzie prosty to myślę, że się przyjmie. Mam nadzieję, że serwery Skype są do tego przygotowane. Nie chce widzieć pokazuj slajdów i słyszeć tnącego się dźwięku podczas normalniej rozmowy w Skype.
      • avatar
       b4rt3k
       0
       jak skype to microsoft ;D

       mam knto na google plus i zapowiada sie super!
       duzo lepsze niz fb, silnik strony duzo lepszy, integracja uslug, kregi, zajebiste ;D
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Tylko, żeby Skype wyrobił z taką zwiększoną ilością urzytkowników.