Bezpieczeństwo

Facebook zablokowany e-mailem

przeczytasz w 2 min.

Okazuje się, że jeżeli posiadamy popularny profil na Facebooku, możemy go bardzo łatwo stracić. Niebieski gigant prawdopodobnie skasuje naszą stronę, jeżeli ktoś zgłosi, że jest ona umieszczona nielegalnie i nie posiadamy do niej praw autorskich.

Warto przeczytać:
ThinkPad X220 - 12,5-calowy laptop i tablet
 Pegatron Lucid - tablet z Windows 7

Wszystko zawdzięczamy pracownikom największego portalu społecznościowego na świecie, którzy najprawdopodobniej nie weryfikują żadnych danych osoby, która domaga się usunięcia strony. Ofiarami takiego działania stały się RedmondPie, Ars Technica, NeoWin oraz Rewriting Technology. Są to bardzo popularne blogi technologiczne, których strony z Facebooka w ostatnim czasie po prostu zniknęły. Zastanawiacie się pewnie, po co ktoś miałby kasować cudzy profil na Facebooku. Zazwyczaj powodami takiego działania jest ludzka zawiść, planowanie otworzenia takiej samej strony i przejęcie fanów, a nawet chęć uzyskania okupu w zamian za zwrot mającego wielu fanów profilu.

Facebook powinien wprowadzić mechanizm zmuszający pracownika kasującego profil do weryfikacji danych osoby zgłaszającej. Chodzi chociażby o adres e-mail, który powinien być oficjalny, czyli zarejestrowany na własnej domenie lub posiadać w  treści imię i nazwisko. Zapisanie numeru IP osoby proszącej o skasowanie profilu również mogłoby zniechęcić ludzi do popełniania tego rodzaju przestępstwa. Ustalenie tożsamości takiego bandyty zajęłoby policji dosłownie kilka minut i pozwoliło na jej natychmiastową reakcję przeciwko takim procederom.

Póki co jednak musimy czekać na zmianę polityki Facebooka lub powstanie organizacji, która umożliwi zarejestrowanie na swoje nazwisko nie tylko stron internetowych, ale też profili na portalach społecznościowych. W końcu coraz częściej zastępują one serwisy internetowe i mogą być nawet dochodowym narzędziem pracy. Czemu mamy pozwalać na to, by ktoś mógł je nam ukraść?

Źródło:
ReadWriteWeb

Polecamy artykuły: 
 
AMD Radeon HD 6450, HD 6570, HD 6670 - tanie, ciche i oszczędneSamsung RF511 - wydajny, stylowy i z technologią OptimusApple iPad 2 Wi-Fi 16 GB - zdecydowanie lepszy niż poprzednik

 

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Facebook : "powinni tego zakazać"
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Facebook to rozrastający się rak wszędzie go pełno i jest nie uleczalny:P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie sądziłem że to powiem, ale NK jest już mniejszym złem. Facebooka niedługo nam podłączą pod sedesy i będzie na tablicy:
    Janek zrobił zdrową kupkę
    Kasia i Robert lubią to.

    :)
    • avatar
     b4rt3k
     0
     zupelnie jak allegro
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ...stupidos
      • avatar
       xfire25
       0
       A MI TO SIĘ NAWET PODOBA :]
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Facebook jest dla ludzi NORMALNYCH!!

        z nasza klasa zrobiliscie OBORE to przylezliscie obore zrobic z facebook

        a wypierdylac!!!


        klikasz cymbale jak szalony w "dodaj przyjaciela do znajomych" - 200... 300...500 - curva mac!!! ktoz moze byc tak poebany!!???


        potem beczy na portalach taki
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         W Adblocku dodalem wpis blokujacy wszystko co ma w slowie Facebook. Nie wazne czy to link, obrazek, czy skrypt. Wycinam jak leci.
         • avatar
          dawiduser143
          0
          the_bart123- to nie onet by przeklinac jak te slownictwo ci sie podoba to wroc do swojego blogu na onecie
          • avatar
           Szymon331
           0
           Mam pomysł, zgłośmy wszystkich do usunięcia. Pewnie z miliard kont, damy radę? ;)