Internet

Facebookowa wyszukiwarka dostała kopa

przeczytasz w 1 min.

Wyszukiwanie na Facebooku wreszcie działa tak, jak powinno już od dawna.

Facebook Search

Wyszukiwarka jest jednym z podstawowych elementów każdego szanującego się portalu społecznościowego. Ta facebookowa właśnie doczekała się poważnej aktualizacji, dzięki czemu użytkownicy łatwiej odnajdą to, czego szukają.

Nowości w zaktualizowanej wyszukiwarce można podsumować w trzech punktach. Po pierwsze, bardziej trafne (tzn. lepiej spersonalizowane) sugestie. Szczególnie wyróżniane będą też te wydarzenia, które dzieją się w danym momencie. 

Po drugie i chyba najważniejsze – możliwość wyszukiwania wpisów naszych znajomych, jak i tych publicznych. Wreszcie po trzecie – Facebook daje nam teraz możliwość dokładnego prześledzenia co jest teraz w modzie i jakie są opinie na dany temat. Wyszukiwarka uwzględnia wszystkie treści dostępne na portalu.

„Wyniki wyszukiwania są teraz tak zorganizowane, by przebić się przez chaos i szybko zrozumieć, o czym mówi teraz świat na dany temat” – czytamy w notce.

Jak to wszystko działa? Możecie się przekonać, sprawdzając filmik podsumowujący nowości (poniżej). Nie wiadomo kiedy będziecie mogli wypróbować nowe funkcje „na żywo” – być może już możecie, być może opcja zostanie wam włączona dopiero za jakiś czas.

Źródło: Newsroom FB

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  neXt___
  18
  Facebookowa wyszukiwarka dostała kopa, a cały Facebook powinien dostać kopa w rzyć.
  • avatar
   Snack3rS7X
   3
   Pierwszy testerem nowej usługi - NSA. A tak na poważnie ludzie czy Wy nie widzicie że to jest tak naprawdę pomysł na wyszukiwanie informacji jakie pozostawiacie sobie na pejsbuku? Jak można mieć tam konto, no jak?! No fałszywki jeszcze rozumiem, ale prawdziwe?!
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    co jest teraz w modzie i jakie są opinie na dany temat

    No i co mnie to obchodzi co jest w modzie? Ważne to mieć własne zdanie a nie być lemingiem
    • avatar
     venom32
     0
     "Facebook daje nam teraz możliwość dokładnego prześledzenia co jest teraz w modzie i jakie są opinie na dany temat." - czyli otwarta droga do manipulacji wynikami wyszukiwania.

     Jeżeli ktoś swoje opinie bazuje na informacjach z Facebooka (a takich ludzi jest niemało), to wystarczy np. doniesienia i opinie o uchodźcach odpowiednio przefiltrować pozostawiając jedynie te odpowiadające oficjalnemu stanowisku i pojawia nam się społeczeństwo lemingów po praniu mózgu "właściwie" nastawione do tematu - bo przecież wszyscy tak mówią, więc to musi być prawda.
     • avatar
      RexRX
      0
      Może niech się wezmą za naprawę super opóźnionych powiadomień które przychodzą nawet do 30 min po opublikowaniu posta