Gry

Fallout Online nie wypali - Interplay zbankrutuje?

przeczytasz w 1 min.

Być może w kontekście gry, która opowiada losy świata po wojnie na bomby atomowe stwierdzenie "niewypał" jest trochę nie na miejscu, ale wiele wskazuje na to, że firma Interplay po raz kolejny w swojej historii nie jest w stanie okiełznać nawet nie tyle postapokaliptycznego świata, co własnego budżetu.

Interplay, wielka marka sprzed lat, na swoim koncie wedle zachodnich mediów posiada w chwili obecnej niezbyt imponującą kwotę 3000 dolarów. W tej sytuacji w niezbyt kolorowym świetle rysuje się przyszłość marki Fallout Online czyli szumnie zapowiadanej gry MMO, do której zresztą Interplay formalnie wciąż nie posiada praw - cały czas walczy ze studiem Bethesda Softworks w sądzie.

Przyszłość marki Interplay stoi pod wielkim znakiem zapytania - nie po raz pierwszy zresztą w historii. Już od 2004 roku niebezpiecznie balansuje na krawędzi bankructwa.

Byłoby to zapewne wielkim pożytkiem dla branżowych konkurentów. Wraz z upadkiem firmy prawdopodobnie zlicytowane zostałyby takie marki jak Stonekeep czy Descent. W przeszłości to właśnie Interplay stał również za siłą takich marek jak Baldur's Gate czy Planescape: Torment.

Interplay

Więcej ze strefy gier:

Źródło: Develop Online

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NomadDemon
  0
  wole interplay od bethesdy....
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   I b. dobrze. Każde kolejne MMO to taki sam crap, tylko w innej oprawie. NVidio, jesteś niepokonana!
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Bethesda to pasozyt.
    • avatar
     Eddek
     0
     Co do Fallouta MMO, dla fanow zawsze zostaje wersja By Fans For Fans: http://fonline2238.ne.
     • avatar
      Eddek
      0
      http://fonline2238.net mialo byc :)
      • avatar
       q23main
       0
       Jestem fanem Fallout od samych początków i uważam, że dobrze się stanie jeśli Fallout MMO nie powstanie. Zapewne byłaby z tego wielka kicha, więc lepiej, że w ogóle nie będzie. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: Interplay nie zrobi fantastycznego powrotu do branży (coś jak historia z Duke Nukem?).

       Bethesda zapłaciła za markę Fallout upadającemu Interplay'owi i przynajmniej miała pomysł co z tym zrobić dalej. Nie zmienia to jednak faktu że w moich oczach Fallout 3, czy F: NV nie były tak klimatyczne jak Fallout 2.

       Często jest tak, że legendy powinny zostać w przeszłości.
       Lepiej odpalić sobie po raz N-ty F2:)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jasne, Interplay, który stworzył Fallouta umiera, podczas, gdy Bethesda, która za F3 i New Vegas powinna smażyć się w piekle, ma się dobrze.

        Ech, sprawiedliwość
        • avatar
         xfire25
         0
         hah mała firma która sprzedaje pomysły za grosze a te pomysły stają sie hitami i firma pozywa inne firmy za to ... :P