Filmy / seriale / VOD

Znów wysadzą świat w powietrze. Jest oficjalna zapowiedź 2 sezonu “Fallout” Prime Video

przeczytasz w 2 min.

To była zaledwie formalność – serialowy “Fallout” został oficjalnie przedłużony na drugi sezon. Co już wiadomo na temat kontynuacji hitowej adaptacji gier od Amazon Prime Video?

Fallout – sezon 2 oficjalnie zapowiedziany

“Fallout” jednogłośnie zaliczono w recenzjach do grona najlepszych adaptacji gier w historii, a sama seria cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów Amazon Prime Video. Tytuł wylądował nawet w zestawieniu trzech najpopularniejszych produkcji w historii platformy, będąc najchętniej oglądaną pozycją od czasów “Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy".

Decyzja o udzieleniu zielonego światła na wznowienie serialu na kolejny sezon była więc zaledwie kwestią czasu. Nie trzeba było zresztą czekać na to zbyt długo:

Chwała naszym obłędnie genialnym showrunnerom, Genevie [Robertson-Dworet – przyp. red.] i Grahamowi [Wagnerowi – przyp. red.], naszej odjazdowej obsadzie, Toddowi [Howardowi – przyp. red.] i Jamesowi [Altmanowi – przyp. red.] oraz wszystkim legendom z Bethesdy, a także Jen [Salke – przyp. red.], Vernonowi [Sandersowi – przyp. red.] i niesamowitemu zespołowi Amazona za ich niewiarygodne wsparcie dla tego serialu. Nie możemy się doczekać, by znów wysadzić świat w powietrze

– ogłosili producenci wykonawczy serialu, Jonathan Nolan i Lisa Joy. 

O czym opowie 2 sezon Fallout Prime Video?

Twórcy nie kryli, że już na etapie prac nad 1. sezonem rozważali, w jakim kierunku może potoczyć się jego kontynuacja. Showrunnerka Geneva Robertson-Dworet zdradziła, że wciąż pozostało wiele do opowiedzenia: 

[...] mamy tak wiele rzeczy, których nie zdołaliśmy zawrzeć w ośmiu godzinach 1. sezonu, a które naprawdę bardzo chcemy zrobić. Myślę, że najtrudniejszą częścią adaptacji tego wszystkiego był fakt, że 25 lat historii gier »Fallout« skrywają tak wiele skarbów, a ty chcesz przenieść wszystko na ekran, ale nie możesz, ponieważ nie da się oddać sprawiedliwości temu wszystkiemu, nieprawdaż?

Na więcej szczegółów będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Jak długo? 

Kiedy premiera 2 sezonu?

Co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, na tak wstępnym etapie prac trudno mówić o oficjalnej dacie premiery “Fallout 2”. Biorąc jednak pod uwagę szybką decyzję o przedłużeniu produkcji oraz fakt, że już wcześniej była ona przedmiotem rozważań twórców, niewykluczony jest jej debiut nawet w drugiej połowie 2025 roku. 

Źródło: The Direct, Variety

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  K8v8M
  8
  Naprawdę dobry serial, ma specyficzny klimat, wciągającą i nieoczywistą historię. Ciekawie zbudowane postacie. Duży plus.
  • avatar
   danieloslaw1
   7
   serial poprostu oparty na najlepszych cechach z serii gier fallout. Musiało to zadziałać :)
   • avatar
    baertus11
    0
    Poczekamy - zobaczymy. Po pierwszym sezonie Halo też była nadzieja.... oby Fallouta nie zmienili w przegadane politpoprawne widowisko.....