Gadżety

Fani Kindle krytykują Kindle 2. Nowy czytnik ebooków pełen wad?

przeczytasz w 1 min.

Dotychczasowi użytkownicy czytnika e-booków Amazon Kindle krytykują najnowszy produkt firmy - Kindle 2. Według nich Amazon postąpiło niewłaściwie, ponieważ nie wyposażyło Kindle'a 2 w slot na karty flash SD. Minusem jest także bateria, której nie da się wymienić.

"Jestem wkurzony na Amazona" - napisał internauta Vicki na forum sklepu online Amazon.com. "Mam czytnik Kindle od niemal roku i naprawdę go lubię. W przypadku Kindle 2 mogą być problemy. Gdy się zepsuje, co spotyka wszystkie urządzenia elektroniczne, nie będzie się dało wymienić baterii." 


Amazon Kindle 2 (Fot. Engadget.com)

Vicki dołączył tym wpisem do innych 20 fanów Kindle, którzy skrytykowali Kindle 2 za brak slotu SD oraz baterię, do której użytkownik nie będzie miał dostępu. A krytyka ta pojawiła się zaraz po oficjalnej prezentacji czytnika - obecnie niezadowolonych osób jest więcej.

Użytkownicy cenili sobie obecność slotu SD w oryginalnym Kindle, ponieważ dzięki temu mięli więcej miejsca na elektroniczne książki. Okazuje się, że 2 GB pamięci (tyle wbudowano w Kindle 2) to za mało dla niektórych miłośników e-booków.

Większa krytyka dotyczy jednak baterii. Posiadacze Kindle'a tłumaczą, że czasami wyjęcie baterii było koniecznie do zresetowania urządzenia, które z jakiegoś powodu nie chciało działać. Co więcej, po roku użytkowania konieczna okazywała się wymiana akumulatora i każdy mógł to zrobić we własnym zakresie.

Czy Amazon zareaguje na krytykę użytkowników? A jakie są opinie naszych czytelników na temat Kindle 2? Czy ktoś z was ma czytnik e-booków?

Źródło: Computerworld.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Poczekam z czytnikami elektronicznymi do czasu zintegrowania ich z modułami Hi-speed GSM i szerokiej dostępności prasy codziennej.
  • avatar
   19arek93
   0
   "Vicki dołączył tym wpisem do innych 20 fanów Kindle, którzy skrytykowali Kindle 2 za brak slotu SD oraz baterię, do której użytkownik nie będzie miał dostępu."

   20 osób hehehe. Już się Amazon przejął :D