Gry

Multiplayer niezwykle ważnym elementem Far Cry 4

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

Po pierwsze ma to pozwolić graczom dużo dłużej cieszyć się grą. Po drugie jednak pozwoli producentowi na większe zyski.

Far Cry 4 gra multiplayer

Ubisoft dopiero co zapowiedział oficjalnie nową część bardzo lubianej przez graczy serii Far Cry, a już zaczynamy poznawać dość ważne informacje z nią związane.

W udzielonym ostatnio wywiadzie, CEO studia Ubisoft - Yves Guillemot zdradził, iż Far Cry 4 w dużo większym stopniu (w porównaniu do Far Cry 3) skoncentruje się na trybie multiplayer. Po pierwsze ma to pozwolić graczom dużo dłużej cieszyć się grą. Po drugie jednak pozwoli producentowi na większe zyski, czego zresztą nie próbuje się nawet ukrywać.

"Pracujemy nad grami, przy których gracze będą mogli bawić się przez dłuższy czas. Nam pozwoli to na zrobienie większej ilości DLC, a także na sprzedaż cyfrowych elementów dla tych gier."

Nie jest to odosobniona opinia, ale raczej ogólna strategia producenta, ponieważ niemal w identycznym tonie wypowiedział się inny jego przedstawiciel -  Alain Martinez.

"Przemieszczamy się w kierunku gier, które są rozciągnięte w dłuższym okresie, a więc w tych przypadkach chcemy sprzedawać nie tylko więcej egzemplarzy, ale chcemy też, aby udało nam się sprzedać więcej dodatkowych treści."

Cóż, pozostaje nam mieć nadzieję, że tryb multiplayer rzeczywiście będzie tutaj dobrze dopracowany i zapewni dobrą zabawę. Pierwsze konkrety na jego temat poznamy być może na zbliżających się targach E3.

Źródło: gamespot, joystiq

Komentarze

23
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "Nam pozwoli to na zrobienie większej ilości DLC"

  To nie wymaga chyba nawet komentarza.
  33
 • avatar
  Niech zrobią pełną co-op, to pogadamy.:)
  18
 • avatar
  "(...) Guillemot zdradził, iż Far Cry 4 w dużo większym stopniu (w porównaniu do Far Cry 4) skoncentruje się na trybie multiplayer (...)". Kurcze, to jest coś, być lepszym od samego siebie xD.
 • avatar
  co jak co ale 3 była świetną grą !
 • avatar
  Masakra z tymi DLC, rozumiem że były by np całą dodatkową kampanią innym bohaterem, albo jak w przypadku UT3 community bonus pack 3 składający się z 17 map. Dodatkowo jeśli giera miała by kosztować jakies120zł to takie DLC nie powinno kosztować więcej niż 20-30zł.

  Ciekawe jaka będzie fabuła. Fajnie by było gdyby naszym przeciwnikiem był jakiś generał dawnej radzieckiej armii który zaszył się w górach i stworzył sobie państwo w państwie. Taki trochę też oderwany od rzeczywistości, trochę szalony, a ten na obrazku to wygląda bardziej jak jego syn prawa ręka ktoś tak postrzelony jak Udaj Husejn w filmie Sobowtór Diabła.
 • avatar
  "Multiplayer niezwykle ważnym elementem Far Cry 4"
  Tia.. a po 2-3 latach wyłączą serwery multi "bo tak".
 • avatar
  "Nam pozwoli to na zrobienie większej ilości DLC" czyli jak sprzedać to co powinno być w grze od początku, dziękuję torrenty czekają.
 • avatar
  Pierdolić tego far chuja, dobra była tylko jedynka.
  -1
 • avatar
  w far cry 3 multi bylo slabe, tu pewnie bedzie podobnie, wolalbym zeby byla choc troche lepsza kampania a multi w ogole nie bylo..
  -2
 • avatar
  Mi 3 bardzo się podobała :D