Gry

Far Cry 5 będzie zawierał mikropłatności

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
26 komentarzy Dyskutuj z nami

Obecność mikropłatności potwierdził Dan Hay, producent wykonawczy gry. Jest to rozwiązanie budzące spore kontrowersje, można przypuszczać, że niektórzy gracze nieco się co do Far Cry 5 zniechęcą.

Ubisoft chętnie przypomina o zbliżającej się premierze Far Cry 5. Opublikowanych zostało wiele informacji i materiałów wideo, ale o jednym najwyraźniej zapomniano. Okazuje się, że w Far Cry 5 pojawią się mikropłatności.

Rewelacje te ujawniał portal gamespot. Nie spodobają się zapewne wielu graczom, niestety nie mogą być uznawane za plotki. Obecność mikropłatności potwierdził Dan Hay, producent wykonawczy gry.

Jak zaznacza, będą one opcją dla osób chcących przyśpieszyć rozwój bohatera. Jednocześnie podkreśla, iż gra będzie hojnie nagradzać za eksplorację, nic nie zostanie zablokowane i do wszystkiego dotrzeć można będzie bez wydatków. Wkrótce Ubisoft opublikować ma komunikat dokładniej przybliżający zaplanowany system mikropłatności.

Far Cry 5 mikropłatności

Potwierdzono też, że kampanię ukończyć można będzie w trybie offline, co nie jest w dzisiejszych czasach standardem. Rzecz jasna przy próbie przejścia kampanii w kooperacji bez dostępu do sieci już się nie obejdzie.

Przypomnijmy, że premierę Far Cry 5 zaplanowano na 27 marca. Gra trafi na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: gamespot

marketplace

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  I tak się właśnie forsuje mikropłatności, przyzwyczaja się graczy najpierw do bezinwazyjnych mikropłatności, a za jakiś czas bez mikropłatności nie da się przejść gry, tyle że wtedy już nikomu nie będzie to przeszkadzać. Daj palec to wezmą całą rękę.
 • avatar
  mutissj
  gra jest kotletem, jeszcze przyprawiają ją mikro-płatnościami
 • avatar
  Finear
  jeżeli bedzie to wygladac tak jak w AC Origins to spoko

  w żadnym momencie gry przez chwile nie poczułem że cokolwiek ze sklepu jest mi potrzebne
 • avatar
  supervisor
  Mi się nie podoba idea mikropłatności w grze która za rok czy dwa będzie miała kolejną niezależną odsłonę.

  Gry online? MMO? MOBA? Czyli gry które można grać więcej niż 200godzin bez zlasowania mózgu - tak.

  Kilkunastogodzinne shootery? Nie.
  -1
 • avatar
  Eternal1
  Ludzie.
  A jaką robi różnicę jeśli na serwerze spotkam gracza na wysokim poziomie który nabił go ręcznie, a gracza z takim samym poziomem który sobie go kupił?
  Nawet ich pewnie nie rozróżnię.

  Przecież dla rozgrywki to żadna różnica. A jak ktoś sam chce sobie odbierać przyjemność rozwoju postaci, to nich płaci, rozwinie postać w piorunowym tempie i znudzi się grą.
  -4
 • avatar
  Dudi4Fr
  Trzeba się przyzwyczaić ze po DLC i Season Pass, mikropłatności są czym normalnym w grach za ~200 zł :(
  -6
 • avatar
  Eternal1
  JEŚLI będzie to rozsądnie wyważone to OK. Zobaczymy.
  -9
 • avatar
  KORGAN
  Dla Amerykanów to grosze, dlatego możemy stękać na te płatności i nic więcej. Będzie ich co raz więcej bo co raz więcej baranów za nie płaci.
 • avatar
  Gatts-25
  Możemy mieć swoje opinie ale i tak tego nic nie zmieni.Jest nas zbyt mało ,żeby decydować o tym co się może podobać a co nie.
  Ważnie ,ze umiemy wylewać opinie na ten temat tylko są one po prostu nic nieznaczące.
  Bardzo ciekawi Mnie już teraz czy zwiększyli efektywność wykorzystania wielowątkowości CPU w tej grze bo FINAL FANTASY XV wykorzystało tylko to na co NVIDIA pozwoliła.